Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 04:25
Advert

Advert

“Beni Kirli Siyasetle Karalamak İstediler!”

Geçtiğimiz gün güven tazeleyerek yeniden başkanlık görevini sürdüren Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, çalışmalara kaldıkları yerden aynı şevk ve heyecanla devam edeceklerini söyledi. Gazetecilerin, ‘Yazıhan Hayvancılık OSB’den neden tasfiye edildiniz?’ sorusunu da cevaplayan Taneli, bazı kesimlerin kirli siyasetle kendisini ve Birliğini karalamaya çalıştıklarını söyledi

Malatya
Giriş Tarihi : 07-06-2022 16:56
“Beni Kirli Siyasetle Karalamak İstediler!”

Toplantıda Malatya Basınına, Birliğin sesini duyurmak ve sorunlarını dile getirmek amacıyla yaptıkları çalışmalara teşekkür eden Taneli, burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Malatya Basını olarak,  bizim sesimiz olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yoğun bir seçim süreci geçirdik. Aslında normal olarak seçime bir buçuk yıl vardı. Ancak karşımızdaki insanlar acımasızca birliği yıpratmak ve sıkıntıya sokmak için propaganda yaptılar. Ama üyelerimiz kullandıkları oylarla hakikaten o arkadaşlara cevabı verdiler.  Bugün birlik seçiminin kaybedeni olamaz, Malatya üreticisi kazanmıştır. Biz rehavete kapılmayacağız, bize oy vermeyen kardeşlerimizin neden oy vermediğinin derdine düşüp, tekrar üyelerimizin güvenini kazanmak için çalışacağız.”

Kirli Siyaset Yaparak Beni ve Birliği Karalamak İstediler

Gazetecilerin, ‘Yazıhan Hayvancılık OSB’den neden tasfiye edildiniz’ sorusunu da cevaplayan Taneli, bu konudaki görüşlerini de; “Yazıhan Hayvancılık OSB 7 yıldan beri gelen vali, kaymakam, ticaret sanayi odası, ticaret borsası,  Yeşilyurt Battalgazi, Büyükşehir Belediyeleri ve Malatya Valiliğimizin koordinesinde hepimiz bunun Malatya’da gerçekleşmesi için ciddi anlamda çaba sarf ettik.  Emeği geçen ve destek veren bütün valilerimize teşekkür ediyorum. Siyasilerde destek verdi, fakat alt yapı için biraz ödenek çıktı, ihale yapacağız ama öyle yıpratıcı şeyler söylediler. Birliğin orayı sattığını, birliğin orda yeri olmadığını söyleyerek, yıpratmaya çalıştılar. Bu yeri dile getiren zaten birliktir. Benim karşımda olanlardan hangisi oraya ben bir adım attım diyebilir.  Şuanda ben oranın müdürüyüm. Bana dediler sen üniversite mezunu olmadığın için müdürlük olamazsın. Ama kanunda şöyle diyor, alt yapısı yapıldıktan, inşaata başladıktan sonra olur diyor. Ben üniversite mezunu değilim. Pasifize edildim. Bazı sıkıntılar var, ümit ediyorum sağduyulu arkadaşlarımız bazı şeyleri göze alacaklardır. Kirli siyasetle beni ve birliği karalamak istediler. Yapılacak olan Türkiye’nin en büyük hayvancılık organize sanayi bölgelerinden, Malatya’yı şaha kaldıracak 2 bin civarında insana istihdam kapısı açacak büyük bir proje. 100 milyonluk bir proje, benim yada bir kişinin eseri değil herkesin burada emeği var. Biz çekişme işine girmeyeceğiz” ifadelerini kullanarak cevaplandırdı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR