Malatya
Giriş Tarihi : 23-02-2017 18:27   Güncelleme : 23-02-2017 18:27

“Ben Yaptim Oldu Mantigiyla Çalisiyorlar”

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, eski Köy Garajinin girisinin toprakla kapatilmasina tepki göstererek, “Insanlarla konusmadan ‘ben yaptim oldu’ mantigiyla belediye yeni bir anlayisa imza atiyor” dedi

“Ben Yaptim Oldu Mantigiyla Çalisiyorlar”

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Parti yönetimi ile birlikte eski Köy Garajina giderek minibüsçülerin sorunlarini dinledi. Kiraz, girisin toprakla kapatilmasina tepki göstererek, "Burayi gördügümüzde yapilmak istenenin ne oldugunu daha iyi anlayabiliyoruz. Böyle ilkel bir anlayis olabilir mi? Sen getir, yillarca burada halka hizmet eden, insanlarin çesitli ilçelere yolculuk ettigi bir köy garajinin kapisini bu sekilde kapat, toprak yig ve araçlar giremesin. Böyle bir anlayis kabul edilebilir mi? Peki, belediye bunu yapiyor soförler odasi, soförlere çikacak kimse yok mu? Bir is yapilacaksa modern çagda, modern anlayista gelirsin, buradaki soförleri toplarsin, en ideal çözümü ve en ideal yeri bulursun, karsilikli mutabakat halinde bir çözüm üretirsin. ‘Bundan sonra tasimayi buradan yapacaksin’ dersin ve bu insanlari uyarirsin. Zaten bu insanlara tasima yapabilmek için sabahtan beri sikintilarini dile getiriyorlar” diye konustu.

“KIMSEYE SORMADILAR”

Minibüs soförlerinin tasima yapabilmek için birçok belge hazirladiklarini, sigorta yaptiklarini ve birçok dertlerinin oldugunu dile getiren Kiraz, sunlari söyledi: “Zaten evlerine ekmek götürmekte zorlaniyorlar. Simdi bunlara hiç sormadan, burada yolculuk yapan ilçe sakinlerine Akçadaglilara, Hekimhanlilara, Kuluncaklilara hiç kimseye sormadan bir yerde yeni bir garaj yapiyorlar. Bu garaja insanlar geldiginde bu sartlarda nasil Malatya merkeze gidecek? Buradan yürüyerek gidebiliyordu. Bir bayanin o bölgeden inmesi ve Malatya’ya gelmesi de ayni bir problem olusturuyor. Insanlarla konusmadan ‘ben yaptim oldu’ mantigiyla belediye yeni bir anlayisa imza atiyor. Elbette ki buradaki minibüsçüler hakli olarak ‘buna geçit vermeyecegiz’ diyorlar. Bizde geldik, minibüsçülerin yanindayiz. Minibüsçü esnafimiza destek veriyoruz. Sizlerle birlikteyiz. Böyle ilkel bir anlayisi da siddetle kiniyoruz. Ayiptir, günahtir, yaziktir, insanlara saygisizliktir, ahlak disi bir davranistir. Insanlarin yolunu böyle kapatamazsiniz.” Minibüs soförü Sezai Bayram ise 1989’dan bu yana toplu tasimacilik yaptigini kaydederek, “Belediye 10 yildir bizimle ugrasiyor. Plaka, sigorta, koltuk parasi aliniyor. Hizmet verdigimiz bu garajin sabah kapatildigini gördük. Buraya toprak yigmislar ben de bunun üzerine çitil ekecegim. Biz ne yapacagiz? Malatya’da herkesle görüsüyoruz, Malatya’da bir zabita amiriyle görüsemiyoruz. Belediye hizmet için vardir, bizde hizmet için variz. Bugün ögrenciler yazilisindan, memurlar görevlerinden kaldi” diye konustu.