Genel
Giriş Tarihi : 08-02-2021 15:51   Güncelleme : 08-02-2021 15:51

Ben Daha Çok Anlarım Demeyin?

Araç sahibi olmak isteyen veya aracını yenileme hayalini kuran birçok insan bütün birikimini harcıyor. Alınan he araç ise tanıtıldığı gibi çıkmıyor.

Ben Daha Çok Anlarım Demeyin?

 

Son günlerde Araç satın alan kişilerin en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi aracın kusurlu çıkması. Oto Ekspertize götürülmeden ayak üstü yapılan pazarlık sonrası satın alınan araçların yüzde 70’inde bilinmeyen  kusurların olduğu görülüyor.

Araç alırken genelde en küçük masraf olan Ekspertiz ücretinden kaçınmadan vatandaşların bu tarz sorunlar ile karşılaşmamaları için Ekspertize başvurmaları gerektiğini söyleyen Oto Ekspertiz Uzmanı Burak Toptan,” Oto ekspertiz ikinci el araç alırken güvenliğiniz için kesinlikle başvurmanız gereken bir hizmettir.  Satıcılar genelde ikinci el araç satarken çok fazla detaylı bilgi vermekten kaçınırlar özellikle kazaya karışmış araçların boya kaporta durumu, air bag açıp açmaması gibi bilgileri sizlere söylemeyebilirler. Bu da sizin ve aileniz için risk teşkil eden bir durumdur.” dedi.

Yapılan yatırımlarda hayal kırıklığına uğramamak için Ekspertize başvurmanın öneminden bahseden Toptan,” Sorunsuz bir araç aldığınızı düşünüp bir yatırım yapmış olabilirsiniz ve sonrasında hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz bunun önüne geçmek için mutlaka bir ekspertiz hizmeti almanız gerekmektedir. Oto ekspertiz sektörü geniş ve gelişime açık olarak devam etmekte, müşterilerine bir çok alanda kolaylık sunan sektör araç alım satımında çok önemli bir noktaya geldi. Hemen her bölgede bulunan bayilerden aracınız hakkında detaylı rapor alabilir. Neye yatırım yapacağınızı daha net bir şekilde görebilirsiniz.” sözlerini kullandı.

Gözle görülmeyecek hasarların aracın değerini ciddi manada düşürebileceğinin altını çizen Toptan,” Özellikle araç sahipleri kendi araç bilgilerine güvenerek ekspertize gerek duymayabiliyorlar fakat bu yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi özellikle boya ve kaportada gözle görülmeyecek hasarlar aracın değerini büyük ölçüde azaltabilir. Çünkü iyi işçilikle boyanmış ve değişen parçaları çıplak gözle fark etmek gerçekten çok zor bir duruma geldi. Bu tarz bir mağduriyet durumu yaşanmaması için, alanında uzman ustaların bulunduğu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen cihazlara sahip olan profesyonel ve kurumsal ekspertiz firmalarına yönelerek alacağınız 2. El aracın gerçek değerini öğrenebilir, ve ileride büyük sorunlarla karşılaşmazsanız.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER