Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 01:39
Advert

Advert

Bekletilen Ameliyatlar Yapılmaya Başlandı

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli uzun zamandan beri covid 19 nedeniyle hastanelerde oluşan yoğunluğun Artık rutin bir duruma gelerek normal sağlık hizmet sunumlarına başlandığını söyledi. Hastane yoğunluğunun artmaması için de aile hekimlerinin sevk etmeleri durumunda hastaneye başvurulması çağrısında bulundu.

Sağlık
Giriş Tarihi : 05-05-2022 18:39   Güncelleme : 05-05-2022 18:54
Bekletilen Ameliyatlar Yapılmaya Başlandı

Geçtiğimiz haftalarda ilimizde covid 19 nedeniyle 0 vaka ile karşılaşıldığını söyleyen Prof.Dr. Bentli; “Yatan hasta olarak da İl defa Malatya Eğitim ve Araştırma hastanemizde pozitif vakamız yoktur. 1 tane şüpheli vakamız var. Malatya genelinde de 3 tane İnönü Üniversitesi Tıp Merkezi hastanemizde yatan hastamız var. 4 Mayıs tarihi itibarıyla Malatya Eğitim ve Araştırma hastanemizde covid 19 nedeniyle yatan hastamız bulunmamaktadır. Covid 19’un başladığı 25 aylık süre içinde ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. Bu durum da inşallah Pandeminin artık tamamen gündemimizden çıkacağını gösteriyor. Biz de sağlık camiası olarak pandemi yokmuş gibi hastanelerimizde rutin işlerimizi yapıyoruz. Yine de her zaman olduğu gibi, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımızın Bilim kurulumuzun önerisi ile hala biz  özellikle yaşlılarımızda hatırlatıcı doz aşılarını yaptırmalarını ta ki tüm dünyada vakaların sona erdiği güne kadar kuvvetle öneriyoruz.

BEKLETİLEN AMELİYATLARIMIZI YAPMAYA BAŞLADIK

Prfof.Dr.Bentli açıklamasının devamında ise; “Bundan sonra da hastanelerimizdeki bütün diğer hizmetlerimize bütün gayret ve gücümüzü sarf ederek çalışıyoruz. Daha önce beklettiğimiz ameliyatlarımızı yapmaya başladık. İnşallah sağlık hizmetlerimizi bir an önce eski haline getirerek normal rutin bir sağlık hizmeti vermeye başlayacağız. Bildiğiniz gibi önümüzdeki aylar içinde Battalgazi devlet hastanemizin de hizmete alınmasıyla pandemi nedeniyle uzayan randevu hizmetlerinin süresinin de giderek kısalacağını düşünüyoruz. Halkımıza da özellikle 1 Basamak sağlık kuruluşlarını öncelikli olarak kullanmalarını, eğer uzman doktorun görmesi gereken bir durum gerektiren bir durumun olduğunu aile hekimi söylerse hastanelerimize de rahatlıkla başvurabileceklerini rahatlıkla söyleyebiliyoruz” ifadelerine yer verdi.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz   

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR