Malatya
Giriş Tarihi : 12-05-2021 23:32   Güncelleme : 14-05-2021 22:09

Bayram Hayali Gerçekleşti

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Yeşilyurt Yaka Mahallesindeki Ahmet Balal’ı evinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalye teslimini gerçekleştirdi. Balal emeği geçenlere ve Hayırseverlere dualarla teşekkür etti. 

Bayram Hayali Gerçekleşti

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan akülü sandalye ihtiyacı haberi üzerine okuyucularımız tarafından başlatılan kampanyaya son noktayı  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koydu. Temin edilen tekerlekli sandalye Yeşilyurt Yaka Mahallesi sakinlerinden Ahmet Balal’a  (71) teslim edildi. Hayırseverler tarafından tekerlekli sandalye alımı için toplanan bir miktar para ise aileye teslim edildi. 
Hayırlı Olsun
Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan ; “Yaklaşık 10 yıldır yürüyemez durumda olan bu kardeşimiz için akrabaları arasında bir akülü sandalye almak için kampanya düzenlendiğini duyduk.  Bizde gençlik merkezimiz vasıtasıyla bu kardeşimize destek olmak amacıyla çorbada bizim de tuzumuz olsun düşüncesiyle derhâl gençlerimiz ve Gençlik Merkezimizdeki Gençlerle birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak harekete geçtik. Elimizdeki bu imkanı değerlendirerek Ahmet abimizin bu ihtiyacını bu Ramazan ayı sonunda gidermeye çalıştık. Elhamdülillah çok da güzel oldu. Bundan sonra çok rahat bir şekilde kendisi ihtiyacını giderecek, Mahallede, ortamda dolaşabilecek bir vaziyete geldi. Bundan dolayı biz de çok mutlu olduk. Kendisi de inşallah bunu kullanır ve değerlendirir.  Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyoruz” şeklinde konuştu.  
Bu Duygu Anlatılamaz
Malatya Beydağı Gençlik Merkezi Müdürü Murat Hoca, ise sandalye teslimi ile iligili yaptığı değerlendirmede yaşadıkları mutluluğu “Malatya Beydağı Gençlik Merkezi ile Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği 'Onun Hikayesi' projesi kapsamında ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere 15 adet akülü sandalyemizin sonuncusu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan'ın da katılımıyla 10 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum olan Ahmet amcamıza hediye edildi. Ahmet amcamızın ve eşinin mutluluğu görülmeye değerdi. Bu duyguyu anlatmaya kelimeler yetmez” şeklinde paylaştılar. Yardımcı Olan Herkesten Allah Razı Olsun
Sandalyeyi teslim alan Ahmet Balal, ilk iş olarak sandalyenin kullanımını öğrendi.  Gazeteciler eşliliğinde yaka mahallesindeki komşularını ziyaret eden Balal duygusal anlar yaşayarak zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Balal ; “Allah emek veren katkı sağlayan, destek sağlayan herkesten razı olsun. Bana büyük bir iyilik yaptılar. Yaklaşık 10 yıldır yalnız başıma dışarı çıkamıyordum. 10 yıldır ilk defa kimseye muhtaç olmadan komşularımı ziyaret ediyorum. Bu konuda bana destek olan Başta Sonsöz gazetesi olmak üzere Malatya Basınına, yardım toplanmasına öncülük eden Lady Life sahibi Leyla Balal’a, Lösev Malatya Temsilcisi Sevim Balal’a, Ev hanımı Nahide Barut’a, bütün bunların yanında, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Malatya Beydağı Gençlik Merkezi Müdürü Murat Hoca, Malatya Beydağı Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Birnur Uzunçakmak’a  çok teşekkür ediyorum. Yardımcı olan herkesten Allah razı olsun” şeklinde dua ederek konuşmasını sonlandırdı.
Sandalye teslim törenine Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Malatya Beydağı Gençlik Merkezi Müdürü Murat Hoca, Malatya Beydağı Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Birnur Uzunçakmak, Ahmet Balal, Ailesi ve bazı Yaka Mahalle sakinleri eşlik etti.

https://youtu.be/4SgEz9mSR8w 

A.Vahap Kaygusuz - Hanife Yiğit