Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-09-2021 17:20   Güncelleme : 08-09-2021 18:50

Bayram Güven Tazeledi

​​​​​​​ 21. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) Malatya Bölge Birliği Başkanlığına 21 yıldır Başkanlığını yürüten İsmet Bayram yeniden seçilerek güven tazeledi

Bayram Güven Tazeledi

Malatya Bölge Birliği Başkanlığına İsmet Bayram yeniden seçilen İsmet Bayram çeyrek asırdır esnafın güvenini almaya devam etmesiyle de alanında bir rekora imza attı. Bayram, yaptığı teşekkür konuşmasında ise ilk günkü aynı heyecanla, aynı hız ve şevkle göreve devam edeceği sinyalini verdi.

Özel bir otelde düzenlenen seçime Malatya Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ,  Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren ile esnaf, sanatkar odaları başkanları ile çevre illerden gelen ESKK Başkanları ve çok sayıda esnaf katıldı.

2019-2020-2021 faaliyet raporlarını okuyan , Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, daha sonra yaptığı konuşmasında önceki dönemlerde yaşanan sıkıntıların Ak Parti döneminde yaşanmadığını ve daha iyi bir sürece bindiğini anımsattı. Başkan Bayram,” Hepinizin malumu olduğu gibi bu Pandemi sürecinde 1. ay ile 4. ay arasında yapmamız gereken genel kurullarımızı erteledik. 1 Temmuz’dan itibaren yapmaya başladık. 25 Ağustos'ta bitirdik.  Birliğimizin Genel Kurulunu bugün icra ediyoruz.  Birliğimiz hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Hepinizin malumu olduğu gibi bizim genel kurullarımız resmiyetten ziyade bir aile birliği toplantısı içerisinde geçiyor. 21 yıldan bugün bu yana bugüne kadar bölge birliğimizde ve birliğine birliğimize bağlı iller arasında ne ilçeler arasında Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bu güzellikleri yaşatan tüm kooperatif başkanlarına özellikle teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi genel kurullar eksiklerin onların görüşüldü yerler ve yapılacak işlerin tartışıldığı yerlerdir. Genel kurullar bunun için yapılır.  Kısa kesmek isterim ama 1095 günde ancak bir araya gelebiliyoruz. O zaman bazı şeyleri de hiç olmazsa bana başlıklar halinde sizlere aktarmak isterim.  Kooperatifler krediye erişim noktasında elbette ki büyük rol oynarlar. Elbette ki küçük esnaf ve sanatkara can simididir. Bugün bize bu ortamı sağlayan bugünkü siyasi otoriteye cumhurbaşkanımıza bakanımıza, Genel Başkanımıza ve hakikaten bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Halk Bankası'nın Genel Müdürlüğü'ne onun yazdığında tüm şube müdürlerine teşekkür ediyorum. Bölge koordinatörlerimize teşekkür ediyorum. Halk Bankası Genel Müdürümüz ile farklı bir ivme yakaladık. Onunla beraber TESKOMB farklı bir ivme yakaladı.  Bugüne kadar çok büyük mesafe çok büyük yol katlettiğimiz kanaatindeyim.  Bir hükümet döneminde o günün Halk Bankası'nın bağlı olduğu Siyasi partinin başkanı çağırıp yalvarıyorduk ki Halk Bankası genel müdürü bize biraz yardımcı olsun diye. Gecenin 11'inde Genel Müdür ile konuşuyorum daire başkanı ile konuşuyorum sabahleyin arkadaşlarımıza klasman geliyor bugün bunu bildiğimiz için şu anda Kredi ile ilgili hiçbir sıkıntımız yoktur. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Seçimin ardından konuşan Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, seçim sonucunda tek  aday olarak giren ve yeniden Başkan seçilen İsmet Bayram’ı tebrik ederek, ” Malatya Türkiye genelinde baktığımız zaman büyük bir topluluğu temsil eden büyük bir kuruluştan bahsediyoruz.  Büyük kuruluşun temsilcileri içerisindeki esnafımıza özellikle Pandemi zamanı olsun ve bölgemizin 2 ilinden olan deprem suresinde esnafımıza çok büyük destek verdiğiniz bu destekten dolayı yönetim kurulum adına başkanlarımıza ve hepinize teşekkür ediyorum. Müşkül durumda olan esnafımıza zorluk çektirmediniz.” dedi.

 

A.Vahap Kaygusuz – Ebubekir Atilla