Malatya
Giriş Tarihi : 23-06-2017 16:03   Güncelleme : 23-06-2017 16:03

Bayan Tüfenkci Ulu Çinarlarla Bulustu

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci'nin esi Esra Tüfenkci, Malatya Huzurevi Müdürlügü'nde düzenlenen iftar programinda huzurevi sakinleri ile bir araya gelerek onlarin sikintilarini dinledi

Bayan Tüfenkci Ulu Çinarlarla Bulustu

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci'nin esi Esra Tüfenkci, Ramazan ayinda her kesim ve her yas grubuyla bir araya gelmeye devam ediyor. Bayan Tüfenkci bu dogrultuda, Malatya huzurevi sakinlerinin iftar sevincini paylasti. Programda yapilan yemek duasinin ardindan masalari tek tek gezen Bayan Tüfenkci, yaslilarla yakindan ilgilendi. Ramazan ayinin 'merhamet ve iyilik' ayi oldugunu ifade eden Esra Tüfenkci, yaslilara güçleri yettigi kadar yardimci olmaya çalistiklarini vurguladi.

Türk milletinin yaslilarini her zaman el üstünde tuttuguna dikkati çeken Bayan Tüfenkci, ulu çinarlara hizmet etmenin kendileri için bir onur oldugunu da dile getirdi. Bayan Tüfenkci'ye iftar programinda Vali Mustafa Toprak'in esi Selime Toprak eslik etti.
 

IHTIYAÇ SAHIBI AILELERE ZIYARET
Bu arada Bayan Tüfenkci, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek onlarin dertlerine ortak olmaya devam ediyor. Bayan Tüfenkci bu kapsamda son olarak Akpinar, Göztepe, Yesiltepe ve Hoca Ahmet Yesevi mahallelerinde ev ziyaretlerinde bulundu. Ihtiyaç sahibi ailelerin sorunlariyla yakindan ilgilenen Bayan Tüfenkci yardimlasma ve dayanisma ayi Ramazan'da, vatandaslarin sikintilarina küçükte olsa merhem olmanin mutlulugunu yasadiklarini anlatti. Bayan Tüfenkci, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nde ikamet eden ve uzun yillardir yatalak olan 90 yasindaki Zeynep Taneli'yi de ziyaret ederek, elini öptü ve Zeynep teyzenin hem Ramazan ayini hem de bayramini kutladi. Bayan Tüfenkci, iftarini ise Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nde ikamet eden 'Yerli-Sudiye Deger' çiftinin evinde yapti. Ihtiyaç sahibi ailenin sorunlari ile yakindan ilgilenen Esra Tüfenkci, Deger çifti için ellerinden geleni yapacaklarini aktardi.
SURIYELI AILEYE ZIYARET
Bayan Tüfenkci, iftar yemeginin ardindan yine Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nde yasayan Suriyeli Zeliha Gavut ailesini ziyaret etti. Suriyelilerin büyük acilar yasadigini ancak Allah'in sabredenlerle birlikte oldugunu söyleyen bayan Tüfenkci, "Insallah evlerinize kavusacaginiz günler yakindir. Kendi isteginiz ile evlerinize gidene kadar ensar-muhacir iliskisi içerisinde siz kardeslerimizi misafir etmeye devam edecegiz" seklinde konustu. Bayan Tüfenkci, Suriyeli Gavut ailesi için ellerinden geleni yapacaklarini da sözlerine ekledi. >>>BÜLTEN