Spor
Giriş Tarihi : 07-09-2021 19:02   Güncelleme : 07-09-2021 19:14

Battalgazi’de Dev Spor Yatırımları Hayat Buluyor

“Gençliğe Yatırım, Geleceğe Yatırımdır” düsturuyla hareket eden Battalgazi Belediyesi, gençlerin sportif ve sosyal faaliyet alanlarının yaygınlaştırılması için Battalgazi'ye kazandıracağı milyonluk yatırımlarla, ilçedeki gençlere büyük katkılar sunacak.

Battalgazi’de Dev Spor Yatırımları Hayat Buluyor

Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de hayata geçirdiği gençlik yatırımlarıyla büyük takdir toplamayı başaran Başkan Güder, spor tesislerinin yapımını kısa süre içinde tamamlayarak, gençlerin istifadesine sunmayı hedeflediklerini belirtti. Battalgazi’nin dört bir yanına spor tesisleri kazandırdıklarının altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “ Sosyal Yaşam Merkezi’miz aktif olarak bin 500 üyeye hizmet veriyor. Böyle bir tesisi de Sosyal Yaşam Merkezi’miz ile bütünleştirmek istedik. Battalgazi Sosyal Yaşam Merkezi’nin yan kısmına sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere yapılan Tenis kortlarını ve Basketbol sahası alanları inceledik. Malatya ve Battalgazi’mizde bu tür sporların yapılacağı alanlara ihtiyaç vardı. Birçok branşlarda olduğu gibi bu sahalarda imkanı olmayan gençlerimize ücretsiz kurs imkanları da sağlayacağız. İnsanların yorgunluklarını ve enerjilerini sporla atabilecekleri alanlarını hızlı bir şekilde ilçemiz ile buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemizde amatör spor kulüplerinin yararlanacağı 2 adet sentetik sahamızın yapımı tamamlayarak, kulüplerimizin istifadesine sunduk. Bunun yanında diğer bölgelerde çalışmalarına başladığımız yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol ve futbol sahalarımızın yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Battalgazi’mizi bu gençlik yatırımlarımızla yeniden inşa ediyoruz. Battalgazi’nin yarınları çok daha genç olacak. Gençlerimiz spora doyacak. Yapılan bu hizmetlerin Battalgazi’mize ve gençlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sporla sağlıklı gençler yetiştirmek için Battalgazi’nin dört bir yanına spor tesisleri kazandırdıklarını vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Göreve gelmeden önce hizmette bazı önceliklerimiz vardı. Bunlardan bir tanesi de gençlerimiz için yapacağımız hizmet ve yatırımlardı. Göreve gelir gelmez gençlerimiz için çok kapsamlı çalışmalarımızı başlattık. Battalgazi’mizdeki vatandaşlarımıza ve gençlerimize vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak adına hayata geçirdiğimiz spor tesislerimizi, en kısa sürede gençlerimizin istifadesine sunmuş olacağız. Belediyemizi bünyesinde bu yıl içerisinde Gençlik Spor Müdürlüğümüzü kurduk. Gençlerimiz için hangi verimli çalışmaları yapabileceğimizin istişaresini gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye’mizin de katkıları ile İnderesi bölgesindeki hayata geçireceğimiz gençlik kampının inşallah ihalesi yaparak, gençliğimizin hizmetine sunulacak. Yine bölgemizde gençlerimiz için hayata geçirdiğimiz yarı olimpik yüzme havuzumuzun inşaatı devam ediyor. Battalgazi’mizde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir eser siyaseti felsefesiyle çalışıyoruz. Gençlerimiz bizim için çok önemlidir. Onların emrine her daim amadeyiz. 2022 ve 2023 yılında da var olan hizmetlerimizin üzerlerine yenilerini ekleyerek, Battalgazi’mizi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. >>> HABER MERKEZİ