Siyaset
Giriş Tarihi : 24-01-2014 13:24   Güncelleme : 24-01-2014 13:24

Battalgazi aday adaylari bulustu

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan ve AK Parti Malatya Il Baskanligi tarafindan Battalgazi Belediye Baskan aday adayi olanlara dayanisma kahvaltisi verildi

Battalgazi aday adaylari bulustu

Aksaç Otel’de düzenlenen programda konusan AK Parti Malatya Il Baskani Bülent Tüfenkci, “3 aylik gibi zaman diliminde çok olgun, AK Parti adayina yakisir bir tarzda kampanya yürüttünüz bu anlamiyla hepinize tesekkür ediyorum. Bizim adaylarimiz göstermelik adaylar degil, hangisine Cenabi Allah nasip ederse hepsi de layikiyla yapabilecek kalitede ve kapasitede arkadaslarimiz buna bütün samimiyetimle inaniyorum bunu da sizler ispatlamis oldunuz” dedi.

 

BIRBIRINI INCITMEDILER

Battalgazi Belediye Baskan adayi Selahattin Gürkan, “1 Kasim sürecinde baslayan, 3 aydir devam eden aday adayligi süreci AK Partiye yakisir, yarasir bir olgunun içerisinde geçmistir. AK Parti aday adayi arkadaslarimizin AK Parti’nin felsefesine, duygu ve düsüncesine uygun davrandiklarindan dolayi kendilerine sükranlarimi sunuyorum. Uzun bir aday adayligi süreci olmasina ragmen arkadaslarimiz birbirini kiracak, dökecek, incitecek, tutum ve davranis sergilemelerinden hep uzak kalmistir, bu arkadaslarimizin bu olgunluklarindan dolayi kendilerine sükranlarimi sunuyorum. Bu bir hizmet yarisi, insallah bu yükü hep birlikte el ele vererek birlikte kaldiracagiz, sizlerin her zaman desteklerini arzu ediyoruz, sizlerin desteginin yanimizda olacagina inaniyoruz. Battalgazi ilçemizde Türkiye genelinde hakikaten rekor sayilacak bir oy potansiyeliyle bu isi gögüsleme arzusu içerisindeyiz. Ülkemizin iç ve dis mihraklar tarafindan yasadigi hadiseler, hükümetimiz üzerindeki bu tasarrufun, halkin büyük bir teveccühüyle hem iç kamuoyuna hem dis kamuoyuna 30 Mart’ta yapilacak olan seçimle bu halk onlara simdiye kadar vermis oldugu dersi yine en iyi sekilde verecektir ve buna inancim tamdir” diye konustu.

AK PARTI’YE YAKISTI

AK Parti Malatya Büyüksehir Belediye Baskan Adayi Ahmet Çakir da sunlari belirtti: “Battalgazi ilçesinde de, Yesilyurt Ilçesinde de aday adaylik sürecini bize yakisir bir sekilde geçirdik. Arkadaslarimiz birbirimizi kirmadan, üzmeden bir süreç yasandi, süreç uzundu belki ama insallah bunda da bir hayir vardir. Biz bu görevlere hizmet için talip olduk yani bu sehrin hizmetkarlari olacagiz bunu bir kere daha ifade etmekte fayda var. Hem Battalgazi ilçemiz için olsun hem Yesilyurt ilçemiz için olsun aday gösterilen Selahattin Gürkan Baskanima, Haci Ugur Polat arkadaslarimizla birlikte projelerimizi paylasacagiz çünkü Malatya’yi merkez olarak bir bütün olarak düsünmek zorundayiz. Malatya’nin orta ve uzun vade de gelecegini birlikte planlamak zorundayiz bunun içinde yapacagimiz çalismalari, projeleri, arkadaslarimizin hazirlayacagi projeleri ve bizim hazirlayacagimiz projelerde de arkadaslarimizin olmasi gerekiyor. Temel amacimiz hizmet oldugunu ortaya koyarsak Malatya’nin gelecegini konusacaksak, Malatya’nin gelecegini, kalkinmasini ve sorunlarin çözümünü konusacaksak birlikte bir araya gelerek birlikte karar verecegiz, arkadaslarimizla beraber Yesilyurt’tu, Battalgazi’yi ve Malatya’nin gelecegini konusacagiz ve insallah projeleri de uyumlu bir sekilde, birbirini tamamlayan bir sekilde hayata geçirecegiz.”