Malatya
Giriş Tarihi : 10-05-2014 15:35   Güncelleme : 10-05-2014 15:35

Bastürk: AKSA’da sikinti yok

Elektrik teknisyeni Celal Bastürk, Taylan Agca’nin Firat Aksa Elektrik Dagitim AS Malatya Müdürü olduktan sonra birçok sikintinin giderildigini belirterek, AKSA’dan kayisi üreticisinin sulama suyunda kullandigi, elektrigin borçlarini ertelemesini ve uygulanan faiz oraninin düsürülmesini istedi

Bastürk: AKSA’da sikinti yok

Bastürk Elektrikte çalisan elektrik teknisyeni Celal Bastürk, AKSA’da isler yoluna girdi, proje kisminda olsun, tesisat muayene kisminda olsun, geçici kabullerde olsun bütün bu saydiklarim zamaninda yapilmakta ve vatandaslar ve elektrikçiler magdur edilmemektedir. Firat Aksa Elektrik Dagitim AS Malatya Müdürü Taylan Agca isleri yoluna koydu ve islerimizin düzene girdi. Suanda islerin yürümesi konusunda her hangi bir sikintiyla karsilasmiyoruz. Sikintiyla karsilastigimiz durumlarda Taylan Agca ile birebir görüsüyoruz, kendisi bize yardimci oluyor. Bu konuda kendisine tesekkür ediyoruz” seklinde konustu.

AKSA’nin Tesisat muayene kisminin Dede Korkut parkinin oraya tasinasinin elektrikçilerin isini kolaylastirdigini belirterek, sunlari söyledi: Celal Bastürk, “Eskiden AKSA’nin tesisat muayene kismi Beylerderesi’ndeydi, suan Dede Korkut parkinin oraya geldi.  Tesisat muayeneye ulasimimiz kolaylasti. Tesisat muayenemizi hemen yaptirabiliyoruz. Bu konuda herhangi bir sikintimiz kalmadi.”

Kayisi üreticilerinin sikintida oldugunu dile getiren Bastürk, kayisi üreticisinin mart ayinin sonunda meydana gelen don olayindan dolayi kaybinin büyük oldugunu bu nedenle AKSA’nin, kayisi üreticisinin sulama suyunda kullandigi elektrik borçlarini ertelenmesini ve borç faizlerinde indirime gitmesi gerektigini dile getirdi.