Malatya
Giriş Tarihi : 02-12-2021 18:00   Güncelleme : 02-12-2021 18:00

Başmüfettiş Sula Gençlerle Buluştu

Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, ‘Gençlik, Şuur, Özgüven ve İletişim’ konulu konferansta Liseli öğrenciler ile bir araya geldi.

Başmüfettiş Sula Gençlerle Buluştu

Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Şube Müdürleri, Kurum ve STK temsilcileri ile çok sayıda genç öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, gençlere verdikleri önemden bahsetti. Suçların olmasına engel olacak, suç işlemeyen, şuurlu, bilinçli, özgüvenli, iletişimi tam bir gençlik ülkeye kazandırmayı amaçladıklarını kaydeden Dağdeviren; ”Bilindiği üzere bir ülkeyi ayakta ve geleceğini belirleyecek olan gençlerdir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarif ettiği gençliğe hitabesinde gençlik ile Necip Fazıl’ın, Mehmet Akif Ersoy’un tarif ettiği gençlik karşımızda duruyor.  Bu gençlik tıpkı Çanakkale de olduğu en son hain FETÖ ‘nün darbe girişiminde, 15 Temmuzda olduğu gibi şuurlu bilinçli özgüvenli, geleceğini tesis etme adına gerektiğinde canını ortaya koyabilen vatan millet bayrak ezan tüm kutsal değerlere sahip bir gençlik, onların yetişmesi hepimizin vazifesi, boynumuzun borcu. Teşkilatımız adına da bildiğiniz gibi ülkenin iç güvenliğini temin etmek için halkın canı, malı, ırz, namusu, vatanın bölünmez bütünlüğü korumakla görevli bir teşkilatın mensuplarıyız.  Az sonra burada suçlularla mücadele ederken suç işleyenleri yakalamak olmakla birlikte önemli olan bu suçların olmasına engel olacak, suç işlemeyen, şuurlu, bilinçli, özgüvenli, iletişimi tam bir gençlik ülkeye kazandırmak. Bu kapsamda da emniyet, içişleri bakanlığımız, emniyet genel müdürlüğümüz terörle mücadele daire başkanlığımızın ve illerde de terörle mücadele şube müdürlüklerinin çalışmaları, önleyici faaliyetleri ve çalışmaları var. Bugünde yapılan bu konferans bunlardan birini teşkil ediyor.  Bu faaliyetler kapsamında bilinçlendirme önleme faaliyetleri kapsamında 1.sınıf emniyet müdürümüz aynı zamanda sanatçı kimliği, konferanslar verebilen, aynı zamanda iletişimi gençlikle paylaşan, tüm vatandaşlarımızla ve gençlerimizle iletişim sağlayabilen 10 parmağında 10 marifet 1. Sınıf emniyet müdürümüz Ahmet sula beyefendiyi davet ettik. Umarım keyifli bir vakit geçirirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

 SULA; ” KİTABIN ORTASINDAN KONUŞUYORUM”

Yüzlerce genç ile samimi ve etkili bir buluşma gerçekleştiren Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, konuşmasının başında kendisini;  ”Gençler öncellikle siz olmak üzere gözünüzü gönlünüzü açmak için buradayım. Bende onlar gibi üst düzey yöneticiyim.  Her şey gidecek sadece Ahmet sula kalacak. Fakat bugün şu ön sırada oturan abi ablalarınız üst düzey yönetici.  Hepinizden özür diliyorum bu jargonu kullanacağım. Çünkü bunu bürokrasi de, siyasette duymanız zordur. Ama ben kitabın ortasında konuşuyorum. Adam gibi adamsınız. Ön protokolde oturanlar koltuklarınızı gençlere bıraktığınızda adam gibi adamlara bırakmış olacaksınız.” sözleriyle tanıttı.

Gençlere en büyük düşmanlarının benlik duygusu olduğunu aktaran Sula; ”Sizlere içinizdeki düşmanı fark ettireceğim. Ben yıllarını terörle mücadeleye vermiş bir polisim. Gördüm ki yeryüzünde ki en etkili terörist benim. Niye?  Şimdi bizleri teröristte yapan, insanda yapan içimizde ki o nefis, o ben. Eğer bu nefsi eğitmezsen dağa çıkarsın, eğer eğitirsen dağdan adam indirirsin. Kimi dinlediğini bilenle bilmeyen bir olur mu?” dedi.

Gençlerin içlerindeki değeri bilmeleri gerektiğini tavsiye eden Sula; ”Gençler elimizden kayıp gidiyor. Emniyet genel müdürlüğü dedi ki bize de bir konferans versin. Neyse gittik programa orda ünlü insanlarda varmış. Oturduk yerimize. Sonra döndüm onlarla tanışmaya.  Neyse baktık arka sokaklar oyuncularıymış.  Herkesle tanıştık sonra sıra bana geldi. Arkadaşım da beni tanıtırken dedi ki türkü çığırır, resim yapar sanatçı yani. Dedim ki dur.  Beni öyle anlatamazsın. Mademki anlatamayacaksın bırak ben anlatayım.  Döndüm tiyatroculara, hayatınızda kolay kolay karşınıza böyle müdür çıkmaz. Ressamım, yazarım, sanatçıyım, şairim, konuşmacıyım.  O yüzden içimizdeki değerleri bilelim.” diye konuştu.

>>> Ebubekir Atilla