Spor
Giriş Tarihi : 28-12-2012 13:02   Güncelleme : 28-12-2012 13:02

Basketbol Oskarlarini kazananlar belli oldu

Basketbol gönüllüleri tarafindan basketbola hizmet amaciyla 1993 yilinda Izmir'de kurulan ve o günden bu yana tüm Türkiye'yi kucaklayan sporcu, antrenör, yönetici, hakem ve basketbola gönül veren basketbol sevdalilarinin olusturdugu Basketbol Adamlari Dernegi, Aliagaspor Kulübü Baskani Ugur Eren’i yilin yöneticisi seçti.

Basketbol Oskarlarini kazananlar belli oldu

Aliagaspor Kulübü Baskani Ugur Eren’in yani sira ödüle layik görülen yönetici, sporcu takimlar ödüllerini 28 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 17.00’de Izmir Buz Sporlari Salonu’nda düzenlenecek kokteylin ardindan alacak. Yilin yöneticisi seçilen Aliagaspor Kulübü Baskani Ugur Eren, basariyi bütün bir kent olarak elde ettiklerini belirterek ödülü Aliaga halki adina alacagini söyledi.

BASKETBOL ADINA EN ÖNEMLI ÖDÜL
Basketbol Adamlari Dernegi Baskani Avni Erboy, 8 yildan bu yana geleneksel olarak yapilan, sezon içinde basarili olanlara verilen basketbol oskarlarinin, ülkede basketbol adina en önemli ödül oldugunu ifade ederek, söyle dedi: “Basketbol dünyasina emegi geçenlerin manevi olarak ödüllendirmeyi amaçlayan, yarisma olmayip büyük jüri ile yönetim kurulumuz tarafindan verilen Basketbol Oskarlari, her yil oldugu gibi bu yil da titiz bir çalisma sonucunda hak ettigi inananlara veriliyor. Bu yil da, büyük jüri tarafindan 125 aday arasindan seçilip yönetim kurulumuzun onayiyla verilen Basketbol Oskarlari’ni alanlari tebrik ediyor ve basarilarinin devamini diliyoruz.”

‘SPOR SEREF ÖDÜLܒ BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI AZIZ KOCAOGLU’NA
Basketbol Adamlari Dernegi Baskani Avni Erboy, Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu’na da Izmir il, ilçe ve beldelere yaptigi çok amaçli spor salonlari ile amatör spora katkisi nedeniyle öneriler dogrultusunda yönetim kurulu karariyla da “Spor Seref Ödülü” verdiklerini, “Spora Hizmet Ödülleri”ni ise, sporun içinde olup sürekli sahne arkasinda kalmayi tercih eden ancak katkilari büyük olan kisi veya kuruluslara verildigini açikladi.

“BU ÖDÜLÜ ALIAGA HALKI ADINA ALACAGIM”
Yilin Yöneticisi ödülüne layik görülen Aliagaspor Kulübü Baskani Ugur Eren ödülün kendisini sasirtmadigini, ancak mutlu ettigini ifade ederek, "Yilin Yöneticisi ödülünü tüm spor camiamiz ve Aliaga halki adina almak istiyorum. Çünkü bu basari hepimizin. Kulüp olarak hem basketbolda hem futbolda, yani sira mücadele ettigimiz diger branslarda oldukça basarili bir yili geride birak. Basketbolda ilk defa play-off’lara kalma basarisi gösterdik ve Avrupa kupalarinda mücadele ettik. Futbolda sampiyonlugu final maçinda kaybettik. Aliaga'da futboldan basketbola kadar baslattigimiz hamleler ve aldigimiz basarili sonuçlarla bu ödülü tüm Aliaga hak etti. Mutluyum, bu ödülü Aliaga halki adina alacagim. Basketbol Adamlari Dernegine de tesekkür ediyorum” diye konustu.

ALIAGASPOR KULÜBÜ BASKANI UGUR EREN YILIN YÖNETICI
Basketbol Oskarlari ve Spora Hizmet Ödüllerini almaya hak kazananlar:
Spor Seref Ödülü: Aziz Kocaoglu
Onur Ödülü: Erdogan Aripinar
Jüri Özel Ödülü: Tuncay Özilhan (Anadolu Efes)
Yilin Takimi: Besiktas Erkek Basketbol Takimi
Yilin Antrenörü: Ergin Ataman
Yilin Oyuncusu: Baris Ermis
Yilin Basketbol Yazari: Gürkan Ertaç (Yeni Asir Gazetesi) ve Kaan Kural (Vatan Gazetesi)
Yilin Basketbol Sunucusu: Ismail Senol (NTV)
Yilin Yöneticisi: Ugur Eren (Aliagaspor Kulübü Baskani)
Spora katki ödülleri: Serpil Baran (IBSB Genel Sekreter Yrd.), Sahin Kömürcü (Ragbi Federasyon Baskani), Murat Özel (IBSB Kültür ve Spor Daire Baskani), Salih Hizli (Akhisar Belediye Baskani), Birtan Taskinlar (Akhisar Ramiz Köfte Yöneticisi)