Malatya
Giriş Tarihi : 10-09-2017 15:13   Güncelleme : 10-09-2017 15:13

Baskanlar Güven Tazeledi

Ak Parti Olagan Kongrelerine Hekimhan ve Yazihan’dan start verdi. Hekimhan Ilçe Baskani Adil Agcan, Yazihan Ilçe Baskani Veysel Ates güven tazeledi. Hekimhan ve Yazihan’da gerçeklesen Olagan Kongrelerine katilan Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci Gündemdeki konulara iliskin “Avrupa Birligi kulaklarini Myanmar’a Arakan’a tikayabilir ama biz tikayamayiz. Gücümüz ne yettiyse, gönlümüzden ne koptuysa degil, bütün imkânlari zorlayarak o cografyalara da yine bizler Türkiye olarak ulasiyoruz ve Allah’in izniyle bundan sonra da ugrasacagiz.” dedi

Baskanlar Güven Tazeledi

M. ALI GÜNAYDIN

Ak Parti Hekimhan ve Yazihan’da Olagan Ilçe Kongrelerini gerçeklestirdi. Hekimhan ve Yazihan’da gerçeklesen Olagan Kongrelerine Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Ak Parti Genel Baskan Yardimci Malatya Milletvekili Öznur Çalik, Ak Parti il Baskani Hakan Kâhtali, Büyüksehir Belediye Baskan vekili Sefik Sengül, Il Kadin ve Gençlik Kollari Baskanlari, Ilçe Belediye Baskanlari, Ak Parti Ilçe Baskanlari ve parti teskilati katildi. Kongre’de Arakan’a dünyanin ilgisiz kaldigina deginen Bakan Tüfenkci, “Evet, Avrupa Birligi kulaklarini Myanmar’a Arakan’a tikayabilir ama biz tikayamayiz. Gücümüz ne yettiyse, gönlümüzden ne koptuysa degil, bütün imkânlari zorlayarak o cografyalara da yine bizler Türkiye olarak ulasiyoruz ve Allah’in izniyle bundan sonra da ugrasacagiz. Iste Cumhurbaskanimizin Esi, Oglu ve Bakanimiz oralara gittiler, oradaki aciya dikkat çekmek için. En azindan onlarin dertleriyle dertlesmek için. Avrupa Birligi’nin Genislemeden sorumlu Üyesi diyor ki, bizim Arakan diye bir gündemimiz yok. Evet, sizin mazlumlarla ilginiz yoktu” dedi.

“MILLETIN DESTEGIYLE IKTIDAR GELDIK”

Hekimhan ve Yazihan Ilçe Olagan Kongrelerine katilim saglayan Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci Ak Partinin kurulus amacina deginerek, “kuruldugu yildan bu yana gerçekten erdemliler hareketi olarak yola çikan Ak Parti, Artik hiçbir sey eskisi gibi olmayacak diyerek Cumhurbaskanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan liderliginde yola çikti ve Allah’a hamd olsun kisa zamanda milletin destegini alarak iktidara geldi. O günden bugüne millete hizmet etme yolunda sizlere hizmet eden teskilatlarimiz genel baskanimiz Recep Tayyip Erdogan liderliginde yoluna devam ediyor. Her daim her seçimde tekrardan yenilenerek, sizlerden onay olarak yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra da sizlerle beraber sizlerin destegini alarak insallah yolumuza devam edecegiz. Uzun ince bir yoldayiz, gidiyoruz gece gündüz. Dolayisiyla menzile varmak için hep beraber bu millete hizmet ediyoruz ve edecegiz insallah. Birlikte yol yürüdügümüz kardeslerimizden ahirete intikal etmis kardeslerimiz var. Bu davaya hizmet etmis, bu davaya gönül vermis, bu teskilatlarda çalismis kardeslerimiz var. Hizmet edenlerden Cenab-i Allah razi olsun. Bugün burada seçilecek tüm kardeslerimize de basarilar diliyorum ve inaniyorum ki bu teskilat bu çitayi daha üst seviyelere çikaracaktir. Baktigimiz zaman hep üzerine koyan bir teskilatimiz var” diye konustu.

“ARAKAN’DAKI ZULME KULAK TIKADILAR”

Arakan’da yasanan zulme dünyanin kulak tikadigini belirten bakan Bülent Tüfenkci sunlari ifade etti, “Biz, insani yasat ki devlet yasasin anlayisiyla her bir hizmeti insan odakli yapiyoruz. Her bir faaliyetimizde önce insan diyoruz ve dolayisiyla da biz gönül cografyamizi çok genis tutuyoruz. Sadece Türkiye sinirlariyla degil, biz gönül cografyamizda da kendimizi sorumlu hissediyoruz ve ona göre adimlarimiz atiyoruz. Evet, Avrupa Birligi kulaklarini Myanmar’a Arakan’a tikayabilir ama biz tikayamayiz. Gücümüz ne yettiyse, gönlümüzden ne koptuysa degil, bütün imkânlari zorlayarak o cografyalara da yine bizler Türkiye olarak ulasiyoruz ve Allah’in izniyle bundan sonra da ugrasacagiz. Iste Cumhurbaskanimizin Esi, Oglu ve Bakanimiz oralara gittiler, oradaki aciya dikkat çekmek için. En azindan onlarin dertleriyle dertlesmek için. Avrupa Birligi’nin Genislemeden sorumlu Üyesi diyor ki, bizim Arakan diye bir gündemimiz yok. Evet, sizin mazlumlarla ilginiz yoktu, Suriye ile ilgili gündemiminiz de yoktu, ne zaman kapiniza dayandilar o zaman gündeminize aldiniz ve sözünüzü de tutmadiniz. Ama Allah’a çok sükür bu ülke Recep Tayyip Erdogan gibi bir lider var, 3 milyon Suriyeliyi de misafir eden bir Türkiye de var.”

“TERÖRLE MÜCADELEDEN CHP RAHATSIZ”

Terörle mücadele konusunda CHP’nin rahatsiz oldugunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Biz bir yandan ekonomiyi büyütürken bir yandan da terörle mücadele ediyoruz. 15 Temmuz’da bu millet nasil sivil bir direnis gösterir hep beraber gördük. Biz bu milletle övünüyoruz, onur duyuyoruz, bu milletin mensubu oldugumuz için de Cenab-i Allah’a hamd ediyoruz, sükrediyoruz. Çünkü bu millet asla zalimden yana olmadi, asla bundan sonra da olmayacak. Bu millet haktan yana oldu, devletten yana oldu, mazlumdan yana oldu, milletten yana oldu, Türkiye’den yana oldu. Dolayisiyla biz terör örgütlerinin inlerine girerken birileri bundan rahatsiz olabilir, birileri zaten hep rahatsizdi. Bakiniz biz iktidara gelmeden önce milli ve yerli savunma sanayide bizim sadece yerli orani yüzde 18’di, bugün yüzde 66-68’lere geldik. Bu önemli bir oran ve insallah bu oranda yerlileserek, millileserek dünya ile her alanda oldugu gibi bu alanda da rekabet edecegiz. Biliyorsunuz biz birakin silahli IHA’lari, silahsiz IHA’lari bile alamiyorduk ama Allah’a hamd olsun bu ülkenin çocuklari onu da yapti, hem de silahlisini yapti. Ve baktiginiz zaman o teröristler kafalarini kaldirdiklarinda o bombalar santim oynamadan onlarin baslarina düsüyor. O anda teröristleri yok ediyor. Ama bundan CHP’nin vekili rahatsiz oluyor ve diyor ki nerden çikti bu IHA’lar. Bu IHA’lar milletin bagrindan terörle mücadele etmek için çikti. Sen oradan bu IHA’lar nereden çikti diyecegine terörün öldürdügü Muhammed, Abdulkadir, Ahmet bebelere sahip çik. Oradan çukur siyaseti izleyerek esnafi bir ekmege muhtaç eden terör örgütlerine karsi çik ve nereden çikti bu çukur siyaseti de, bu daga sirtini dayayanlar nereden çikti diye hesap sorabileceksen oradan hesap sor. Millete karsi efelenerek milletin degerlerine karsi gelerek hesap sorulmaz. Dolayisiyla bunun cevabini CHP’nin Genel Baskani veremedi, insallah 2019’da Malatyalilar cevabini verirler” seklinde konustu.

“80 MILYONU KARDES BILEREK HIZMET ETTIK”

Amacimiz tüm insanlarimizi birinci sinif vatandas yapmaktir diyen Tüfenkci söyle konustu, “Biz Türkiye’yi her alanda en az 3 kat büyüktük, büyütmeye de devam diyoruz. Iktidara geldigimizden bu yana her kesime el uzattik. Herkese ister oy versin, ister vermesin ötekilestirmeden 80 milyonu kardes bilerek hizmet götürdük ve dedik ki bu ülkede yasayan her bir vatandasimiz birinci sinif vatandasimiz olsun. Ve bu bayrak altinda bu pasaportu tasisin. Bu yüzden dünya ile rekabet edebilmek için biz her alanda her kesime el uzattik ve uzatmaya da devam edecegiz. Bizi engellerle durdurmaya çalistilar, iste kuruldugunda hatirlayin; kurucu Genel Baskanimiz Recep Tayyip Erdogan’i Basbakan yaptirmamak için ugrastilar, muhtar bile olamaz dediler ve o bugün Allah’in izni ile Cumhurbaskani oldu ve milletin külliyesini Muhtarlara açti, her ay ve her hafta muhtarlarla toplanti yapiyor ve milletin temsilcileri olarak derdinizi dinliyor, sorunlara çözüm üretmeye çalisiyor. Biz 2007 yilinda E-muhtiralarla da karsilastik ve yine çözümü millette bulduk ve millete gittik. Sizler önümüzü açtiniz. Hiç çekinmeyin, korkmayin. Inanin Ak Parti’de dokunmadik kimse yok, sikamadigimiz el, bakamadigimiz yüz olamaz. Yeter ki gidelim, arayalim. Onlara davamizi, hareketimizi hizmetimizi anlatalim.”

“MALATYA ÖNEMLI BIR DÖNEMI GEÇIRIYOR”

Kongrede teskilatla ilgili yapilan çalismalara deginen Ak Parti Il Baskani Hakan Kâhtali kisa bir konusma yaparak, “biz 16 yil önce 2001 yilinda kurulan Ak Partimize bugüne kadar hiç ara vermeksizin, teskilatlarimizla birlikte Malatya’mizda da ülkemizde de teskilatlar olarak genel baskanimizin vermis oldugu direktifleri vatandaslarimizla bulusturmak için gayret içerisindeyiz. Bugüne kadar her seçimde ilk 5’e girmeyi basardik. Bakanimiz ve milletvekillerimizin üstün gayretiyle Malatya çok önemli ve iyi bir dönemi geçiriyor. Bugüne kadar verdiginiz destegi devam ettireceginizi ümit ederek 2019 yilinda yapilacak olan seçimde el ele vererek çalmadigimiz kapi kalmayana kadar, tutmadigimiz el birakmayana kadar gayretimizi ortaya koymus olacagiz. Cumhurbaskanimizin son gelisinde Yazihan büyük bir destek verdi ve Cumhurbaskanimizi çok büyük bir sevgi seliyle, coskuyla karsiladik. Çok sükür kendisi gittigi her vilayette Malatya’yi anlatti” ifadesini kullandi.

BASKANLAR GÜVEN TAZELEDI

Kongrede Seçim öncesi Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Basbakan Binali Yildirim ve Ak Parti Genel Baskan Yardimcisi Teskilatlardan sorumlu Mustafa Atas’in mesajlari okundu.

Ak parti Il Baskan Yardimcisi Mahmut Özer’in divan baskanliginda gerçeklesen 6. Olagan Kongrede, mevcut ilçe baskani Adil Agcan tarafindan sunulan liste yapilan oylamada kabul edilerek, yönetime devam karari verildi. Yazihan Ilçe Baskani Veysel Ates ise kongrede tek aday olarak girdigi seçimde yine ilçe baskani olarak görevine devam karari verildi.