Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 11:22
Advert

Advert

Başkan Sadıkoğlu Gazeteciler İle Buluştu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetecilerle bir araya geldi.

Malatya
Giriş Tarihi : 19-01-2022 17:28   Güncelleme : 19-01-2022 17:28
Başkan Sadıkoğlu Gazeteciler İle Buluştu

Oda binasında Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen toplantı odanın faaliyetlerine ilişkin sinevizyon gösterimi ile başladı. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu konuşmasının başında gazetecilerin mesai, yağmur, kar, çamur dinlemeden çalıştığını ve fedakarca görevini yerine getirdiğini söyledi.

Başkan Sadıkğlu,”10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu ifade etmek istiyorum. Gazetecilerin sadece bir günü olmaması gerekiyor. Her türlü zorluklarla mücadele etmek, gayret göstermek ve kar kış demeden, şiddete maruz kalsa dahi, sıkıntılara göğüs gererek tehditlere boyun eğmeden yeri geldiğinde baskılara gücü karşısında eğilmeden görev yapmaya çalışıyorsunuz bu da önemli ve kutsaldır.” dedi.

Şehrin gelişimi için yapılan çalışmaların basın aracılığı ile vatandaşlara duyurulduğunu ve bu manada basının önemli bir görev üstlendiğini kaydeden Sadıkoğlu, ”Bugün hepimizin şehrimizin adına önemli misyonları var. Bizler istihdamı artırmamız lazım. Şehrimizde evrak odacılığından, vizyon gösteren, üyelerimizin projelerini çözen, istihdamın haricinde insanların iş yapabilme şeklini yöntem olarak gösteren bu şehri diğer illerle kıyaslayarak daha da ileriye taşımayı hedefleyen, marka şehir kavramını ve klişeleşmiş lafının içini doldurmak suretiyle buralarda katma değer kazandıracak işler yapıp, başka illerde olmadığı halde burada olabilen şeylerin gerçekleşebilmesi için üyelerimize hizmet etme gayreti içerisindeyken, sizler de aslında ilimiz adına, ilin gelişmesini, ekonomik, sosyal, politik yapısını, yaşanan olayları, yapılan işleri bir şekilde kamuoyuyla paylaşmak suretiyle insanlarımıza aktarmaya gayret gösteriyorsunuz.” diye konuştu.

Basının her alanda denetleyici ve uyarıcı bir konumunun da olduğunu vurgulayan Sadıkoğlu, ”Bunun da çok kutsal bir görev olduğunu şöyle ifade etmek istiyorum. Bugün gerçekten bir ilde katma değer yaratan, iş yapan, şov amaçlı, ya da fotoğraf çekme amaçlı derdi olmayan insanların motive edilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu kim olursa olsun. Ama gerçekten iş yapmayan daire müdürü, kurum amiri, siyasetçisi olsun şehirde bir yerleri işgal edip de makamların hakkını vermeyen, şehrin gelişimi manasında iş yapmayanları uyarmanız, yol gösterici olmanız, eksikleri söylemeniz bu şehrin gelişiminde aslında oynadığınız rolün herkesten daha kıymetli olduğunuzun da göstergesidir. Dolayısı ile burada sisin yapmış olduğunuz çalışma diğer insanlara da örnek olduğu için, şehrin gelişimi açısından en önemli etken sizlersiniz. Sizler samimiyetinizi göstererek davetimize iştirak ettiniz. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Gazetecilerimizin sürekli yanında ve arkasında olmaya gayret göstereceğimizi ifade etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner de Çalışan Gazeteciler Günü'nün önemini belirtti, Sadıkoğlu'na teşekkür etti. Toplantıya katılan basın kuruluşu ve derneklerinin temsilcileri de Sadıkoğlu'na teşekkür etti.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR