Malatya
Giriş Tarihi : 14-09-2021 14:31   Güncelleme : 14-09-2021 14:44

Başkan Gürkan’dan Dedikodu ve İftira Çetelerine Ültimatom

Malatya’da 34. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın açıklamaları damga vurdu. Malatyalı İşadamlarının ve Esnafların bazı dedikodu ve iftira mekanizmaları yüzünden şehirden kaçırıldığını söyleyen Başkan Gürkan, “Kendi menfaatleri için bir iş insanına zarar vermeye çalışma devri bitti. Bütün Malatya’nın bunu bilmesi gerekiyor. Bu yanlışın yanında duranların hepsi zarar edecektir” dedi.

Başkan Gürkan’dan Dedikodu ve İftira Çetelerine Ültimatom

34. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında konuşma yapmak için kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın açıklamaları adeta gündem oldu. Bazı siyasi, bürokratik ve basın çevreleri tarafından Malatyalı iş insanlarının kişisel çıkarlar uğruna Malatya’dan kaçırıldığını söyleyen Başkan Gürkan, “Bundan sonraki mücadelemiz bu tür oluşumların hepsi ile olacaktır. Malatya’daki iş adamlarını ürkütüyorlar ve kaçırıyorlar. Birleri kendi siyasi, ticari menfaatleri ve bürokraside bir yere gelebilmek için her türlü yolu kullanmaktan çekinmiyor.” ifadelerini kullanarak, “ Bundan sonra herkes kendisine çeki düzen verecek” dedi.

Gürkan konuşmasında, ”Malatya’da yol sorunu çözülüyor, altyapı sorunu çözülüyor, kayısı ile ilgili sorunlar çözülüyor. Lisanslı Depolar faaliyete girdi, Borsa yapılıyor, Yeni Şire Pazarı yapılıyor. Bu sorunların dışında bizler Esnaflarımızın, Sanayici İş adamlarımızın sorunlarını dinleyerek onların yaşadığı sorunların üstesinden geleceğiz. Malatya’nın en büyük açmazı şudur. Bahsettiğim erdemlilik hadiselerine, dik durma hadisesidir. Bu memlekette namuslu, dürüst Esnaflar kaçırılma durumunda kalındı. Ve bu Esnaflar, “Ben param ile niye rezil olayım” diyerek uzaklaşma durumunda kaldı. Göç etmek durumunda kaldı. Gaziantep’in ihracatı 14 miyar dolar civarında. Malatya’ya bakıldığında ihracat gelirleri çok az görülüyor. Bunun nedeni ise bizim iş adamlarımız ve esnaflarımız Dedikodu mekanizmasından, iftira mekanizmasından, burada Basınına da görev düşüyor. Bundan sonraki mücadelemiz bu tür oluşumların hepsi ile olacaktır. Malatya’daki iş adamlarını ürkütüyorlar ve kaçırıyorlar. Birleri kendi siyasi, ticari menfaatleri ve bürokraside bir yere gelebilmek için her türlü yolu kullanmaktan çekinmiyor. Bizim bunu aşmamız lazım. Eğer biz Malatya’yı gerçek manada ihya etmek istiyorsak bunu yapmamız gerekiyor. Bunu birlik ve beraberlik içerisinde yapabiliriz. Kendi menfaatleri için bir iş insanına zarar vermeye çalışma devri bitti. Bütün Malatya’nın bunu bilmesi gerekiyor. Bu yanlışın yanında duranların hepsi zarar edecektir. Biz bundan sonra yeni bir sayfa açacağız. Dürüst ve erdemli bir şekilde bu şehri geçmişine layık geleceğe hazırlayacağız. Gelişen esnafımızın önü kesiliyor. Burada siyasette kendisine çeki düzen verecek. Bürokrasi de kendisine çeki düzen verecek. STK’lar da ve Basın da kendisine çeki düzen verecek. Bu millet bize bu tür şeylerin önünü açmak için bizlere bu gücü verdi. Biz bu milletten aldığımız vebal ve sorumluluğu her şartta olursa olsun gereğini yerine getirmekle mükellefiz. Milletin gücü elimizde olduğu müddetçe bu tür şeylere pirim vermeyeceğiz. Aldatarak ticarette bir yere varamazsınız. Kandırarak siyasette bir yere varamazsınız. Yapılan güzel işleri engelleme anlamında yapılan oyunlara müsaade etmeyeceğiz.” sözlerini kullandı.

>>> Ebubekir Atilla