Siyaset
Giriş Tarihi : 09-08-2021 12:53   Güncelleme : 09-08-2021 12:53

Başkan Gürkan Levent Mahallesini Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ ilçesi Levent Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Gürkan, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Gürkan Levent Mahallesini Ziyaret Etti

Malatya’nın genelinde hizmet ve yatırımlarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde de yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanıyor. Malatya’da iki yıl içerisinde yolsuz, asfaltsız, susuz ve kanalizasyonsuz hiçbir yerin kalmayacağını göreve geldiği ilk günden itibaren dile getiren Başkan Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşların rahatı, huzuru ve refahı için 7 gün 24 saat aralıksız çalışmalar yapıyor.

Malatya genelinde yapılan çalışmaları incelemek ve vatandaşlarla bir araya gelmek için ziyaretlerini sürdüren Başkan Gürkan, bu kapsamda Akçadağ ilçesi Levent Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarla bir araya geldi.

AKÇADAĞ İLÇEMİZE 60 MİLYON LİRALIK ALT YAPI İLE İLGİLİ HARCAMA YAPTIK

Akçadağ Levent Mahallesindeki sıcak karşılamalardan dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “ Leventliler adı gibi levent. Yani kadim toprakların bekçileridir. Misafirperverlikleri, cömertlikleri, insani ilişkileri ve sosyal aktiviteleriyle gerçekten de takdire şayan. İçerisinde geçtiğimiz süreçte bir taraftan deprem, bir taraftan pandemi, bir taraftan da ekonomik sıkıntılar. Bu süreçte görevi devraldık. Aldığımız bu görevde de şikâyet etmeden, sıkıntı etmeden Malatya tarihinin toplam hizmetlerinden daha fazla hizmetler yapılıyor. 8 Büyükşehir Belediyesinden daha fazla bütüm alımı yapıyoruz. Bunların hepsi şantiyelerimizde kullanılıyor. Cumhuriyet tarihinin en fazla asfaltını yapan bir belediyeyiz. İki yıl içerisinde Malatya’da büyükşehir belediyemize ait asfaltsız hiçbir yer bırakmayacağız dedik. Şuanda asfaltsız yerimiz kalmadı. Sözümüzde durduk. Dedik ki iki yıl içerisinde susuz, kanalizasyonsuz ve atık suların akarsulara karışması olmayacak. 12 arıtma tesisi ihale ettik. Şuanda 60 milyon alt yapı ile ilgili Akçadağ’a harcama yaptık. Biz şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlayacağız.  Bizim düşüncemiz kuru bir heves içerisinde nefsi tatmin ederek insanlara tahakküm etme içerisinde bir yöneticilik anlayışını tasvip etmiyoruz. Bizim çıktığımız yol kutlu bir yoldur diyoruz. İnsanlık medeniyeti Malatya’da başladı. Anadolu’yu Anayurt yapan kahramanlık destanları buralarda yazıldı. Anadolu’da ilim irfan destanları Malatya’da yazıldı. Bizim sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz var. Şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlamamız gerekiyor. Onun için biz gece demeden gündüz demeden, bayram demeden, yaz demeden, kış demeden, çamur demeden, kar demeden bu şehre hizmet etmekle mükellefiz. Çıktığımız yolda bu. Yapmadığımız başlamadığımız hiçbir işi söylemiyoruz. Ben Akçadağlıları çok seviyorum. Allah Akçadağlılardan razı olsun. Yaptığımız hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.>>HABER MERKEZİ