Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 20:12
Advert

Advert

Başkan Gürkan 100. Yıl Kent Parkını İnceledi

Malatya’nın yeşil dokusunu artırmak amacıyla şehrin birçok noktasında çalışmalar yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tecde Mahallesi Altın Kayısı Bulvarı üzerinde bulunan ve 300 dönümlük alana sahip 100. Yıl Kent Parkını Malatya’ya kazandırıyor.

Malatya
Giriş Tarihi : 20-06-2022 18:22
Başkan Gürkan 100. Yıl Kent Parkını İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 100. Yıl Kent Parkındaki çalışmaları inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Gürkan: Şehir merkezinde 300 bin metrekare yeşil alan yapıyoruz

100. Yıl Kent Parkında çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Türkiye’de belediye tarafından yapılan en büyük park projesidir. 300 dönümlük bir alan. 3 Milyon 300 bin metrekarelik alandan sonra 300 bin metrekarelik bir alanının daha yeşil alan olarak Malatya’ya kazandırılması çok önemli. Türkiye’de bir prestij olabilecek şekilde projeleri hazırlandı ve çalışmalar devam ediyor. Park alanı içerisinde 17 bin metrekarelik bir gölet alanı, restoran, sosyal donatı alanları, sportif alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolları, piknik alanları ile vatandaşların dinlenirken kitap ve gazete okuyabilecekleri alanlar oluşturulmakta.

Şehrin merkezinde 300 bin metrekarelik bir yeşil alan yapılmış olacak. İlgili müellif firma çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmektedir. İnşallah herhangi bir aksilik çıkmadığı zaman 2023 yılı Haziran ayı içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açmış olacağız. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Parkımızın Malatyalı hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. >>HABER MERKEZİ

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR