Siyaset
Giriş Tarihi : 22-01-2021 19:19   Güncelleme : 22-01-2021 19:19

Başkan Çınar, Yeni Dönem Yatırımları Hakkında Bilgilendirmelerde Bulundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Emanet Çarşısı ve Doğal Ürünler Pazarında misafir ettiği AK Parti Milletvekilleri Ahmet Çakır ile Hakan Kâhtalı’ya, tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında görsel sunum destekli bilgilendirme sunumunda bulundu. Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı daha sonra Yeni Belediye Hizmet Binası alanında da incelemelerde bulundular.

Başkan Çınar, Yeni Dönem Yatırımları Hakkında Bilgilendirmelerde Bulundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bilgilendirme sunumunda; Beylerderesi Şehir Parkı Projesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi, Mollakasım Mahallesi 1.Güneş Enerji Santrali, Sosyal Tesisler, Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha, Yeşil Gıda Seracılık ve Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahası, Yeşil Gıda Marketler, Lezzet Vadisi, Yeşilyurt Kentsel Tasarım, Tarihi Konakların Restorasyonu ve Dönüşüm Projeleri, Müzeler, Güreş Sahası Yenileme Projesi, Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve Geliştirme ile Derme Kadın Kooperatiflerine verilen destekler, Deprem Eğitimi Simülasyon ve Bilim Atölyesi, Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezi, Gedik Kültür Merkezi, Millet Kıraathaneleri, Yeşilkonak ve Gençlik Merkezleri, Muhtar Evleri, Erdem Okulları, Portatif Havuzlar ve Yeşilyurt İŞGEM’in faaliyetleri, Yeni Belediye Hizmet Binası, Turgut Özal Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Gündüzbey ve Kaynarca Sosyal Tesisleri, Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri, Mutfak Sanatları Merkezi, Gedik Konutları, Yeşil Topsöğüt Konutları, Spor Tesisleri, Kiraz Bahçesi, Sokak ve Cephe Sağlıklaştırma, Karakaya Baraj Gölü, Yakınca Spor Adası, Şahnahan ve Gündüzbey Kamp Merkezleri, Yeni Belediye Hizmet Binasının bulunduğu bölgedeki Millet Bahçesi başta olmak üzere sosyal yardımlar, alt ve üst yapı yatırımları, sosyal yardımlar, çevre ve temizlik hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

Yeşilyurt’un tarihsel, kültürel ve medeniyet anlamında var olan güçlü potansiyelini ön plana çıkartan yatırımlarla geleceğe hazırladıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Malatya’nın en büyük ilçesi Yeşilyurt’umuzu öncelikle bölgemizde sonrasında ülke genelinde üst sıralarda yer alması adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde vaat ettiğimiz 45 projemizden 35’ini, 1,5 yıl gibi kısa sürede gerçeğe dönüştürmenin huzurunu yaşarken, omuzlarımızda ki yükün ağırlığını bilerek hem kalan projelerimizi hem de bölgemizin ihtiyaç duyduğu diğer projelerimizi teker teker hizmete sunacağız. Bugüne kadar ki yatırımlarımıza ilgi ve desteklerini esirgemeyen AK Parti Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Çakır ile Sayın Hakan Kâhtalı’ya, tamamlanan ve devam eden yatırımlarımızın yanı sıra yeni dönem ki vizyonel projelerimiz hakkında verimli bir sunum yaptık. Sayın Vekillerimizin de görüş ve önerilerini alma fırsatı yakaladığımız toplantımız oldukça verimli geçti. Milletvekillerimizin bilgi ve tecrübelerinden her daim istifade ediyoruz. Bizler bugüne kadar ki tüm yatırımlarımızda olduğu gibi bundan sonraki hizmetlerimizde istişare ve ortak akıl anlayışını sürekli ön planda tutacağız.” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme sunumundan sonra Yeşil Gıda Market, Yeşilyurt TV ve Radyo Yeşilyurt’u da ziyaret ederek hizmetler hakkında bilgiler alan AK Parti Milletvekilleri Ahmet Çakır ile Hakan Kâhtalı, daha sonra yapımı devam eden Yeşilyurt Belediyesi Yeni Hizmet Binasının alanında incelemelerde bulundular.>>HABER MERKEZİ