Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 17-08-2021 17:49   Güncelleme : 17-08-2021 17:49

Başkan Çınar, ‘Bez Bebek’ Kursunu Ziyaret Etti

Yeşilyurt Kent Konseyinde açılan ‘Bez Bebek’ kursunu ziyaret ederek kursiyerlerin çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Hanım kardeşlerimizin sosyal hayatta daha fazla yer alabilmesi ve ev ekonomilerine katkıda bulunmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çocuklarımızı ise doğal oyuncaklarla buluşturuyoruz.” diye konuştu.

Başkan Çınar, ‘Bez Bebek’ Kursunu Ziyaret Etti

Her yaştan vatandaşın katılımıyla devam eden kurslardan dolayı Yeşilyurt Kent Konseyini tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kültürel zenginlikler içerisinde yer alan ‘Bez Bebek’ kursunda üretilen her ürünün ayrı bir değer taşıdığını söyledi.

Bayanların istihdamına yönelik çalışmalara ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kent Konseyimizde açılan oyuncak bebek kursumuza katılan bayanlarımız, doğal ve organik ürünlerden bez bebekler yaparak, çocuklarımızın oyuncak ihtiyaçlarını bu şekilde  gidermeye çalışıyorlar. Bayanlarımız bir yandan farklı bir alanda yeteneklerini geliştirirken, diğer taraftan hem sosyalleşip hem de ev ve ülke ekonomisine katkı sunuyorlar. Her biri el emeği göz nuru eserleri olan oyuncaklarımızın hazırlanışı, yapılışı ve sunumu ayrı bir gayret gerektiriyor. Sabırla, özveriyle, alın teri ve emekle bu güzel eserleri ortaya çıkartan tüm bayanlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bölgemize başka bir örneği olmayan bu güzel kurs ortamına katılan bayanlarımızın emeklerini takdirle karşılıyoruz. Çocuklarımızın doğal ürünlerden yapılan oyuncaklarla zamanlarını daha keyifli ve güzel geçirmeleri için bu tür kurs ortamlarını oluşturmaktayız. Pandemi ve diğer hastalıklardan uzak durmak için doğal ürünleri hayatımızın merkezine almalıyız.” diye konuştu.>>HABER MERKEZİ