Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 03:26
Advert

Advert

Başkan Canbay Kızılay Şube Başkanı Kurt’ u Ziyaret Etti

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay ve İl başkan Yardımcısı Hamza Paşahan, Şahin Sert, İbrahim Beyazkaya ve Burhan Telli, Dünya Kızılay haftası nedeniyle Kızılay Malatya şubesini ziyaret etti.

Malatya
Giriş Tarihi : 09-05-2022 15:52   Güncelleme : 09-05-2022 16:30
Başkan Canbay Kızılay Şube Başkanı Kurt’ u Ziyaret Etti

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, “Türk Kızılay’ı Türkiye’mizin can damarı niteliğinde bir kuruluşudur. Her ne kadar devlet kuruluşu gibi görünse de aslında Türk milletinin en bariz ve haklı desteği ile kurulmuş ayakta durmuş ve 1868’in 11 Haziranı’ndan beri başta Türk milleti olmak üzere tüm ümmet coğrafyasının yanında olmuştur. Birçok sivil toplum kuruluşunun bil hassa insani yardım odaklı kuruluşların ilham kaynağı ve öncüsü olmuştur. Yaklaşık 3 asırlık köklü geçmişe sahip olması ile dünyada alanında öncü bir konuma gelişmiştir. Aynı aşk ve azimle devam eden değerli çalışmalarını takdir ve destekleyerek takip ediyoruz. Bu vesile ile tekrardan dünya Kızılay haftasını kutluyor varlıklarının hayırla daim olmasını ve çalışmalarında hayırlı muvaffakiyetler diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaretten ziyadesi ile memnuniyet duyduğunu ifade eden Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt ise şunları kaydetti: “Böyle köklü bir kuruluşun sorumluluğunu üstlenmek gurur kaynağı ama bu görevin ağır sorumlulukları söz konusu. Biz de bu sorumluluğumuzun farkındayız, milletimizin ve STK’ larımızın desteği ile çalışmalarımızı daha ileriye taşımanın gayretinde olacağız. Ziyaretlerinden dolayı Saadet Partisi il Başkanı Mustafa Canbay ve İl Başkan Yardımcılarına çok teşekkür ediyorum.”

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR