Malatya
Giriş Tarihi : 03-10-2016 19:06   Güncelleme : 03-10-2016 19:06

Baskan Çakir’dan Muharrem Ayi Mesaji

Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, hicri yilbasi olan Muharrem Ayi dolayisiyla bir mesaj yayinladi. Çakir, Muharrem ayinin bünyesinde çok önemli olaylari barindirdigina vurgu yaparak, “ paylasmanin adi olan asure gününün de içinde yer aldigi bu ayin, yasanan terör olaylarinin sona ermesine, birlik, beraberlik ve kardesligimizin daha da perçinlenmesine, ülkemizde huzur ve baris ortaminin hâkim olmasina vesile olmasini dilerim.” dedi

Baskan Çakir’dan Muharrem Ayi Mesaji

Muharrem Ayi’nin içerisinde önemli olaylari barindirdigini kaydeden Baskan Çakir, mesajinda sunlari dile getirdi: “Islam dininin en kiymetli 4 ayindan birisi olan Muharrem Ayi, ayni zamanda hicri yilin baslangicidir ve içerisinde çok önemli olaylari barindirmaktadir. Islam tarihinde dönüm noktasi sayilabilecek olaylarin yasandigi önemli bir ay olan Muharrem Ayi; içerisinde paylasmanin, sükretmenin, bir arada olmanin, bereketin adi olan Asure Günü’nün ilahi bereket ve feyzinin yani sira, 'Zulme boyun egmeyen, adaletin ve dogruluktan ayrilmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin'in Kerbela'da sehit edilmesi hüznünü de barindirmaktadir.

“ISLAM TARIHINDE AYRI BIR YERI VAR”

Islam tarihinde de ayri bir yeri olan Muharrem Ayi, basta Hz. Adem olmak üzere, birçok peygamber Asure gününde, özel olarak bazi nimetlere ermisler, bazi sikintilardan kurtulmuslardir. Tüm hemserilerimin Muharrem Ayi’ni tebrik eder, bu vesileyle Muharrem Ayi’nin; yasanan terör olaylarinin sona ermesine, birlik, beraberlik ve kardesligimizin daha da perçinlenmesine, ülkemizde huzur ve baris ortaminin hâkim olmasina vesile olmasini dilerim.”