Malatya
Giriş Tarihi : 19-01-2021 17:25   Güncelleme : 19-01-2021 17:25

Basın Halkın Müşterek Sesidir!

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gazetemizi ziyaret ederek çalışanlarımızın gazeteciler gününü kutladı.

Basın Halkın Müşterek Sesidir!

“Basın, M. Kemal Atatürk’ün deyimiyle “Halkın Müşterek Sesi" toplumun sadece gözü, kulağı, sesi değil nefesidir. “ sözlerini kullanan Prof. Dr. Ahmet Yatkın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajını şu sözlerle paylaştı,” Toplum ve ülke sorularına duyarlı, sorumlu, demokratik kültürü gelişmiş kamuoyunun oluşmasında çok önemli ve değerli katkıları olan basınımız aynı zamanda kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarımızın politikalarını, faaliyetlerini halka anlatma ve tanıtma, kamuoyu ile yönetimler arasında iletişimi sağlama işlevini de başarı ile yürütmektedir.

İletişim ve haberleşmenin teknolojik gelişmelerle birlikte en büyük güç haline geldiği günümüzde halkın isteğinin, takdirinin ve tenkilinin ilgili yönetimlere yansıtılması, yönetimleri de halktan gelen taleplere göre yönetim anlayışlarını ve uygulamalarını tasarlamasında çokseslilik ve yönetimlerin denetiminde demokrasinin teminatı olan yerel basınımızın önemli ve değeri tartışılmaz. Yöresinde, bölgesinde, ülkesinde ve dünyadaki gelişmeleri, değişimleri doğru ve tarafsız aktaran basanımız, toplumsallaşma ve demokratikleşme konusunda önemli görevleri başarı ile yürütmektedir.

Bağımsız, objektif yayıncılık politikası ile basın ilkelerine ve kumu vicdanına sadık, ekonomik ve gündelik kaygılardan arınmış, kendisini mesleğine ve halkın bilgi edinme ve bilgiyi paylaşma hak ve özgürlüğüne adanmış yerel basınımızın değerli mensuplarını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

Ebubekir Atilla