Malatya
Giriş Tarihi : 27-02-2015 19:30   Güncelleme : 27-02-2015 19:30

Baser Seçimlerle Ilgili Konustu

Battalgazi Ilçesi Ziraat Odasi Baskanligina yeniden seçilen Mehmet Baser’e hayirli olsun ziyaretleri baslarken, güven tazeleyen Mehmet Baser, seçimlerde bir adaya destek veren AK Parti’yi suçlayarak “simdi seçimleri kim kaybetti?” diye sordu

Baser Seçimlerle Ilgili Konustu

94 delegenin oy kullandigi seçimlerde en yüksek oyu alarak seçilen Mehmet Basar, seçimlerde çok ayak oyunlari döndügünü ve özellikle AK Parti'nin oda seçimlerinde aktif rol alarak bir adaya destek oldugunu, bir diger siyasi partinin de seçimlerde etkili olmaya çalistigini ifade eden Ziraat Odasi Baskani Mehmet Baser “Ziraat Odasi seçimlerinde bunlarin yasanmasini etik bulmuyorum, yanlis yaptilar” dedi.

       Battalgazi Ziraat Odasi Baskani Mehmet Basar seçimleri degerlendirerek "Battalgazi Ziraat odamizda mevcut 94 delege oy kullanmak suretiyle seçimlerimizi yaptik. Seçimlerde simdiye kadar görülmemis bir kumpasla karsi karsiya kaldik. Ne var ki delegelerimiz bu oyunlara gelmedi ve tekrar güvenoyu alarak ikinci dönem için kollari sivadik. Üzülerek söylemeliyim ki AK Parti'nin Ziraat odasi seçimlerimizde aktif rol alarak bir aday çikarmasi ve çalismalar yapmasi hiç hos olmadi. Bu tamamen yanlis ve etik degil. Yönetimimizde ve üyelerimizde her kesimden her siyasi görüsten kisi var. Oda seçimlerine AK Parti'nin müdahil olmasi hepimizin tepkisini çektigi gibi su an sormak gerek kim kazandi? Kim Kaybetti? Bunlarin iyi hesaplanmasi gerekiyor. En az oyu alan ise AK Parti'nin adayi oldu. Yani kisaca hos olmayan bir durum oldu” dedi.

“SIMDI ÖNÜMÜZE BAKACAGIZ”

       Battalgazi Ziraat Odasinda yeni dönemde dün oldugu gibi bu günde gelecege bakacaklarini ifade eden Baskan Mehmet Baser “Seçim geride kaldi simdi bizler önümüze bakacagiz. Çalismalarda ben degil biz anlayisiyla hizmetlerimizi yapmaya devam edecegiz. Yeni dönemde Avrupa bazli projeleri hayata geçirecegiz. Acil ihtiyaç olan soguk hava deposu projesi bölgemiz için hayati önem tasiyor. Bir adet kepçe odamizda var ama yeterli degil daha iyi hizmet verebilmek adina bir kepçe daha alarak araç parkimizi güçlendirecegiz. En önemli projelerimizden birisi de Ziraat Market açmak hedeflerimiz arasinda. Çiftçilerimiz güvenle en kaliteli ürünlerini Ziraat Marketten temin edebileceklerdir. Yani kisaca Yapilacak isin kalitesi olmali. Üreticilerimizin faydasina olmali. Memlekete katma degeri olmali. Bu makamlar gelip geçici. Mühim olan kalici eserler birakabilmek. Insallah bu dönem birçok projemizi hayata geçirecegiz " diye konustu. .