Genel
Giriş Tarihi : 20-02-2012 11:22   Güncelleme : 20-02-2012 11:22

Baris Manço anildi

Antalya Büyüksehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Dairesi Baskanligi, herkesin gönlünde taht kuran sanatçi Baris Manço'nun ölümünün 13'üncü yilinda çesitli etkinlikler düzenledi.

Baris Manço anildi
   AKM'de gerçeklestirilen etkinliklerde, önce fuaye alaninda Baris Manço'nun farkli yerlerde çekilmis fotograflarinin yer aldigi sergi açildi. Serginin açilisina Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Cemal Öcal, Baris Manço'nun esi Lale Manço ile oglu Dogukan Manço ve sanatçiyi sevenler katildi. Sergi açilisindan sonra Aspendos Salonu'nda Manço'nun hayatinin anlatildigi bir belgesel gösterildi. Belgeselde Manço'nun film, müzik ve televizyon programlarindan örnekler de gösterildi.
AILESI GECEYE KATILDI
Belgesel gösteriminin ardindan anma programi için Antalya'ya gelen Baris Manço'nun esi ve oglu birer kisa konusma yapti. Baris Manço'nun esi Lale Manço, degerli sanatçiyi unutmayan Antalya Büyüksehir Belediyesi'ne tesekkür etti. Lale Manço, “Esim kalplerinizde yer aldigi için sizlere tesekkür ederim. Bundan sonra da anmaya devam edecegiz. Onu hep yasatacagiz” dedi.
ÖNEMLI BIR DEGER
Baris Manço'nun oglu Dogukan Manço ise 13 yildir insanlarin unutmak yerine Baris Manço'yu daha çok özlemeye basladigini kaydetti. Dogukan Manço, “Babam o kadar içimize islemis ki yeni gelen her jenerasyona Baris Manço sevgisini asilamaya basladik. Baris Manço, bizim içimizde olani bize gösterdi. Baris Manço, Türkiye tarihinde çok önemli bir degerdir” diye konustu.
KELIMELERLE ANLATMAK IMKANSIZ
Antalya Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Cemal Öcal da Baris Manço'yu kelimelerle anlatmanin imkansiz oldugunu kaydetti. Öcal, söyle konustu:
“Baris Manço sarkilari hep dilimizdeydi. Baris Manço bizim için bir idoldü. Baris Abi, yol göstermeye devam ediyor. Bir gönül adamiydi Manço, egitmendi. O, adam gibi adamdi. Ruhu sad olsun.”
KURTALAN EKSPRES KONSER VERDI
Gece Kurtalan Ekspres konseriyle devam etti. Ayni zamanda Baris Manço'nun orkestrasi da olan Kurtalan Ekspres, unutulmaz bir konser verdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren konserde Baris Manço'nun sarkilari hep bir agizdan seslendirildi.