Malatya
Giriş Tarihi : 12-02-2015 18:03   Güncelleme : 12-02-2015 18:03

Bankamatik kaldirildi!

Önceki gün gazetemiz muhabirlerinden Filiz Yangirhep imzali “Bankamatik pek uymadi” basliginda duyurulan haber ses getirdi, Gazi Ilkokulunun önüne yerlestirilen bankamatik iki gün içerisinde kaldirildi

Bankamatik kaldirildi!
Kamuoyunu durulan haber sonrasi, yetkililer özel bir bankaya ait ATM’yi apar topar kaldirmak zorunda kaldi.  Halkin gazetesi sonsöz gazetesinde haber söyle yayimlanmisti:


Bankamatik pek uymadi

Malatya’nin tarihi okullarindan biri olan, sehrin tanitim fotograflarinda önemli yer tutan Gazi Ilkokulu önüne yerlestirilen bankamatik, hem kaldirimi ikiye böldü, hem de tarihiyle göz kamastiran egitim yuvasinin görüntüsünü bozdu.

BIRI NORMAL AMA ÖTEKISI

Kisla Caddesinin bitiminde yer alan Gazi Ilkokulu önüne kurulan bankamatikle saskina döndü! Genis kaldirimi daraltan bankamatik, yayalarin tepkisine yol açti. Milli Egitim Müdürlügünün otoparki önündeki bankamatigin kaldirimi isgal etmemesine karsin, ayni bölgede baska bir bankamatigin kaldirimin kenarina konuslandirilmasi insanlarin tepkisini çekti. 

DERHAL KALDIRILSIN

Vatandas, hangi akla hizmet ikinci bir bankamatigin yerlestirildigini belirterek, bankamatigin bir an önce kaldirilmasini talep etti.  Bankamatigin kaldirimin büyük bir bölümünü isgal ettigini belirten vatandas, sunlari aktardi: “Söz konusu bankamatik yayalarin rahat geçislerini engelledi. Kuruldugundan bugüne tarihi yapisiyla göz kamastiran Gazi Ilkokulu’nun görüntüsünü bozan bankamatik görüntü kirliligine neden oldu. Yetkililerin durum karsisinda duyarsiz kalmasini istemiyoruz, hangi mantikla bir özel banka ATM’sini bir okulun önüne kurar anlam veremedik, bunun da vardir bir hikmeti. Ama çok yazik oldu, büyüyen sehrin, küçük islerle mesgul olmasini istemiyoruz.”

Okul personeli, ögrenci ve çevre halkini rahatsiz eden bu bankamatigin, ne amaçla bu alana konuldugunun anlasilmadi.