Spor
Giriş Tarihi : 24-04-2015 18:15   Güncelleme : 24-04-2015 18:15

Balkan Sampiyonasinda Malatya Rüzgari

14. Balkan Yürüyüs Sampiyonasinda Malatyali Sporcular bir altin ve üç gümüs Madalya ile döndüler. Sporcular Vali Süleyman Kamçi tarafindan kabul edildi

Balkan Sampiyonasinda Malatya Rüzgari

Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü M. Sadi Findikli beraberinde Atletizm antrenörleri Mahmut Aluçluer, Erdal Altuntas, Nevzat Kosar ve 18 Nisan 2015 tarihinde Balikesir ilinde yapilan 14. Balkan Yürüyüs Sampiyonasinda dereceye giren Atletler Derya Karakurt, Serkan Dogan, Salih Korkmaz, Haydar Nurullah Kara ile Mustafa Özbek Vali Kamçi’yi makaminda ziyaret etti.

Il Müdürü Findikli, 14. Balkan Yürüyüs Sampiyonasinda ilimizi temsil eden atletlerimizden Derya Karakurt’ un Genç Bayanlar 10 Km. yürüyüsünde Balkan Birincisi, Serkan Dogan’in Büyük Erkekler 20 Km. yürüyüsünde Balkan Ikincisi, Salih Korkmaz’ in Genç Erkekler 10 Km. yürüyüsünde Balkan Ikincisi, Haydar Nurullah Kara’ nin Yildiz Erkekler 10 Km. yürüyüsünde Balkan Ikincisi oldugunu ve Mustafa Özbek’inde Genç Erkekler 10 Km. yürüyüsünde Dünya Baraji geçtigini belirtti. Avrupa ve Dünya Sampiyonalarinda yer alacaklarini, bu sampiyonalarda da derece elde etmek istediklerini, 27 Nisan 2015 tarihinde Kastamonu ilinde yapilacak Balkan Sampiyonasina ve 17 Mayis 2015 tarihinde de Ispanya da yapilacak Avrupa Sampiyonasina katilmak için Milli Takim Kampina davet edildiklerini söyledi.

Sporculari kabul eden Vali Kamçi, atletleri ve antrenörleri Malatya’nin adini atletizm dalinda basarili bir sekilde duyurduklari için kutlayarak basarilarindan dolayi kol saati hediye etti. Vali kamçi,  önümüzdeki günlerde ve yillarda yapilacak Dünya Sampiyonalarinda da Ilimizin adini duyurmaya devam ettirmeleri temennisinde de bulundu.