Genel
Giriş Tarihi : 19-10-2021 16:45   Güncelleme : 19-10-2021 16:45

Bakım-Tamir- Temizlik İşleri Arttı

Kışı sorunsuz geçirmek isteyenler kombi bakımı, tamiri, petek temizliği, halı, koltuk ve kanepe temizliği gibi işlere daha çok yöneldi. Bu da sektörde çalışanları sevindirdi

Bakım-Tamir- Temizlik İşleri Arttı

Çetin geçen kış koşullarından en az etkilenmek için Malatyalılar başta olmak üzere ülkenin her tarafında bir takım hazırlıklar söz konusu olmaya başladı. Bunlardan en önemlileri de bakım, tamir ve temizlik işleri olarak karşımıza çıkmakta.  Öncelikle Eylül ve Ekim aylarında daha çok artan bu işlerden kombi bakımı ve petek için konuşan usta Haydar Boztepe, “Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım gibi aylarda kombi bakımı, radyatör ve petek temizliği, baca temizliği gibi işlere talep daha fazla artıyor. Çünkü önümüz kış sorun yaşamayalım diyor herkes. Ama yazın hava sıcak gerek kalmıyor bu işlere o yüzden o aylar da işlerimiz pek fazla olmuyor. Bakıldığında çatı tamirleri,  izolasyonlar, mantolama, pencere tamirleri, bakımları, tesisatların bakımları zaten genel anlamda hep bu aylarda artar, yapılır.  Bunlar yapılmazsa masraf da artar. O yüzden her yıl düzenli hatta belli aralıklarla bunların yapılması gerekmektedir. Herkes usta gibi davranmamalı bu konularda, işin incelik kısımları var bu yüzden ustalardan yardım alınmalıdır. Kombi bakımlarında, petek temizliklerinde, mantolamalarda, izolasyonlarda, tesisat bakımlarında.” ifadelerine yer verdi.

Ev temizliği arasındaki yerini alan halı, koltuk, kanepe temizliği için konuşan yıkamacı Servet Caner, ise “Halılar, koltuklar kanepeler, yataklar, bazalar her yıl mutlaka en az bir kere yıkanmalıdır. Yoksa kiri pisliği hem kolay kolay çıkmaz hem de mikrop yuvası olarak evde durur. Hastalık barındırır bu da can sağlığını tehlikeye atar. Evde hanımlar az çok yapıyorlar ama bu köklü bir temizlik olmuyor maalesef eldeki imkânla çok fazla bir temizlikten bahsedilemez. Teknoloji o kadar ilerledi ki temizlikte de çığır açıldı. O yüzden zaten hanımlar bu tür eşyaların temizliği için işin uzmanlarından yardım alıyor. bizim de sezonumuz açıldı diyebiliriz bir nevi, birde ilkbaharda talep çok oluyor yazın iş güçten dolayı kışında çok soğuk olduğu için taleplerimiz azalıyor ne yazık ki.” şeklinde konuştu.    

Hanife Yiğit- Özel Haber