Malatya
Giriş Tarihi : 24-06-2016 18:24   Güncelleme : 24-06-2016 18:24

Bakan Tüfenkci'den Esnafa Bayram Müjdesi :

TESKOMB Baskaninin “Terörden zarar gören esnaflarin kredi kooperatiflerine temerrüt faizlerini silelim” önerisini degerlendiren Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, “Esnaflarin 400 milyon liraya yakin bir temerrüt faizinin tamamini birlikte silelim ve yeni bir sayfa açalim.” dedi

Bakan Tüfenkci'den Esnafa Bayram Müjdesi :

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birligi (TESKOMB) tarafindan düzenlenen iftar programinda konustu.Esnafin gelismesi noktasinda kredi kooperatiflerinin büyük önem tasidigini belirten Tüfenkci, özellikle kredi verilmesi konusunda ciddi adimlar atildigini söyledi. AK Parti hükümetlerinin esnafin yaninda yer aldigini vurgulayan Tüfenkci, bu konuda çesitli basliklar altinda yürüttükleri çalismalara araliksiz devam edeceklerini bildirdi.

 

 "ESNAFIMIZA BAYRAM MÜJDESI VERELIM"

Terörden zarar gören esnafa destek vermeyi sürdüreceklerini dile getiren Tüfenkci, sunlari kaydetti:

"TESKOMB Baskanimiz 'Terörden zarar gören esnaflarin kredi kooperatiflerine temerrüt faizlerini silelim' diye bir öneri getirmislerdi. Biz de dedik ki esnaflarin 400 milyon liraya yakin bir temerrüt faizinin tamamini birlikte silelim ve yeni bir sayfa açalim. Siz de uygun görüyorsaniz bu temerrüt faizlerini bayramdan önce silelim ve borcu olan esnafimiza da bir bayram müjdesi verelim."

Terörle mücadelenin hiz kesmeden sürecegini anlatan Tüfenkci, "(Terörü) Oraya getirenlerin vicdanlari sizliyor mu merak ediyoruz. Geriye dogru baktigimizda yalandan aglamalarina, sizlamalarina anlam veremiyoruz. Açtiklari çukurlarla insanlari yurtlarindan ettiler. Bugün timsah gözyaslari döküyorlar. Devlet, hükümet olarak terörden zarar gören her bir esnafi kucakliyor, yaralarini sarmaya çalisiyoruz." dedi.

TESKOMB Baskani Abdulkadir Akgül de 2003'ten bu yana esnafin finans saglamasinin önündeki engellerin kaldirildigini, bölgede terörden etkilenenlerin esnaf, kredi ve kefalet kooperatiflerinden kullandiklari kredilerin de yapilandirilacagini belirtti.