Malatya
Giriş Tarihi : 16-09-2016 18:54   Güncelleme : 16-09-2016 18:54

Bakan Tüfenkci Malatya’ya yapilacak saglik yatirimlarini açikladi

Malatya’nin artik bir saglik kenti haline dönüsmesi gerektigini dile getiren Bakan Tüfenkci, bu noktada 7 adet yeni hastane için ihale süreçlerinin bu yil tamamlanacagini bunlara ilaveten de Onkoloji Hastanesinin de yatirim planlari tamamlandigini ve 5 Milyon TL’nin de Turgut Özal Tip Merkezi’ne aktarildigini belirtti

Bakan Tüfenkci Malatya’ya yapilacak saglik yatirimlarini açikladi

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Akçadag ziyaretinde yaptigi konusmada Malatya’nin yatirim noktasinda parlayan yildiz olarak Türkiye’de yerini alacagini söyledi.
Bayram boyunca memleketi Malatya’da çesitli ziyaretlere katilan Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Akçadag ilçesi ziyaretinde Malatya’ya yapilacak yatirimlar konusunda açiklamalarda bulundu.

YATIRIMDA YILDIZIMIZ PARLAYACAK”

Malatya’nin kalkinmasini ve bölgede hak ettigi yere gelmesini istediklerini belirten Tüfenkci, “Bununla bilgili yakin zamanda Basbakanimiz Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programini açikladi. Allah'a hamd olsun o illerden birisi de Malatya oldu. Bu çok önemli, bu su demektir. Bu illerin içerisinde alt yapi olarak, lojistik olarak, girisimci insan kaynagi olarak en hazir olan il Malatya. Biz burada belirlenen sektörleri desteklemekle beraber diger yatirimcilarinda bizim kisa zamanda yatirimcilara tahsis edebilecegimiz yeni bir organize sanayi alani ile birlikte insallah Malatya yatirim noktasinda parlayan yildiz olarak Türkiye'de yerini alacak” dedi.

“AKÇADAG’IN SULAMA PROBLEMI ÇÖZÜLECEK”


Akçadag Mermer Ihtisas organize Sanayi Bölgesi’nin ilk baslarda hayal gibi geldigini ifade eden Tüfenkci, “Ama sundan emin olun Insallah kisa zamanda Akçadag Mermer Ihtisas OSB'yi faaliyete geçiriyoruz. Öte yandan Akçadag Develi baglanti yolunu yatirim programi içerisine aldik, insallah ihalesini yaptirip kazmayi vuracagiz. Akçadag Cezaevi projesi için olur olmaz diye spekülasyonlar vardi. proje programa alindi sikinti yok. Birde Akçadag'in sulama problemi var. Bu önemli bir proje, bunu olgunlastirip takip etmemiz gerek. Akçadag'in sulama problemini projelendirip bu dönem içerisinde hayata geçirmemiz lazim" diye konustu. Malatya için kangren haline gelen ve yillardir konusulan Çevreyolu projesini konusunda da ihalenin tamamlandigini ve Sali günü yer teslimi yapilacagini ifade eden Tüfenkci, “Artik Çevreyolu diye bir sorunda artik kalmayacak” ifadelerine yer verdi.
 

“MALATYA SAGLIK KENTI OLACAK”

Malatya’nin artik bir saglik kenti haline dönüsmesi gerektigini dile getiren Bakan Tüfenkci, bu noktada 7 adet yeni hastane için ihale süreçlerinin bu yil tamamlanacagini bunlara ilaveten de Onkoloji Hastanesinin de yatirim planlari tamamlandigini ve 5 Milyon TL’nin de Turgut Özal Tip Merkezi’ne aktarildigini belirtti. Birlik ve beraberlik oldugu sürece kentteki önemli projelerin hayata geçirildigini kaydeden Tüfenkci, “Bunlarin en önemlisi benim için Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatirim alanlariydi. Buradaki kamulastirma bedeninin Türkiye ortalamasinin çok üstünde olmasina ragmen o dönemli ilgili bakanlarimiz Malatya’ya özel bir destek vererek bu sorunu ortadan kaldirdilar” dedi.
Malatya’ya ikinci bir devlet üniversitesini mutlaka kazandiracaklarini da vurgulayan Tüfenkci, “Eger sizler bizlere destek verirseniz, Allah’in izniyle sizlerden aldigimiz güç ve desteklerle Malatya’nin sorunlarini Ankara’da takip etme noktasinda tüm arkadaslarimizla mücadele ederiz” diye konustu.

COSKU ILE KARSILANDI

Bakan Tüfenkci beraberinde Vali Mustafa Toprak, milletvekili Nurettin Yasar ve AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali ile birlikte Levent Mahallesi ile Esenbey Mahallesinde ev ziyaretlerinde bulundu vatandaslarla görüstü. Bölgede büyük bir cosku ile karsilanan Tüfenkci, vatandaslarla hatira fotografi çektirdikten sonra bölgeden ayrildi.