Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 05:09
Advert

Advert

Bakan Çavuşoğlu Kent Müzesini Gezdi

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyetle birlikte esnaf ziyaretinden sonra Kent Müzesini gezdi.

Malatya
Giriş Tarihi : 25-06-2022 17:04   Güncelleme : 25-06-2022 17:07
Bakan Çavuşoğlu Kent Müzesini Gezdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyetle birlikte şehir merkezinde esnaf ziyaretleri yapan ve vatandaşlarla sohbet eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kentin hafızasının, belleğinin ve kimliğinin yansıtıldığı Kent Müzesini gezdi. Başkan Gürkan, Kent Müzesinin yapılışından günümüze kadar olan sürecini ve müzedeki çalışmaları Bakan Çavuşoğlu’na anlattı.

Çavuşoğlu, “ Malatya’yı çok değişmiş ve güzelleşmiş gördüm”

Kent Müzesi ziyaretinde yaptığı açıklamada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ Malatya ziyaretimizde Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ettik.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Malatya için yaptığı hizmetleri ve önümüzdeki süreçte planladığı hizmetleri anlattılar ve gerçekten çok etkilendim. Esnaflarımızı ziyaret ettik ve ardından Kent Müzesini ziyaret ettik. Malatya, medeniyetlerin beşiği olan tarihi bir şehrimiz. Çok önemli devlet adamları yetiştirmiş devlet geleneği olan bir şehrimiz. Şehir anlamında kalkınma, güzelleştirme, yani devletimizin yaptığı hizmetler bir taraftan, Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetlerle Malatya’yı en son ziyaretimden bu yana ki 7 veya 8 sene önce gelmiştim Malatya’ya, çok değişmiş gördüm, çok güzelleşmiş gördüm. Herkesin ellerine sağlık. Zaten Malatya’nın insanı çok güzel. Malatyalı çok güzel dostlarım var. Amerika’dan, Avrupa’dan iyi dostlarım var. Malatya türkülerini de severim. Malatya’da olduğum için çok mutluyum” dedi.

Kent Müzesi  ziyaretlerinin ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Beydağı İnderesi Tabiat Parkında gençlerle buluşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gençlerle sohbet etti ve programa katılan gençlerle birlikte türküler söyledi.

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR