Genel
Giriş Tarihi : 28-06-2017 15:29   Güncelleme : 28-06-2017 15:29

Bakan Bozdag’dan CHP'ye “Milletle Ne zaman Ittifak Yapacaksiniz?”

Adalet Bakani Bekir Bozdag, CHP'yi yalancilikla suçlayip, Genel Baskani Kiliçdaroglu’na hitaben “Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksiniz, Hep bu milletin aleyhine çalisanlarla birlikte görüntü vermekten rahatsiz olmuyor musunuz?” dedi

Bakan Bozdag’dan CHP'ye “Milletle Ne zaman Ittifak Yapacaksiniz?”

Adalet Bakani Bekir Bozdag, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nu elestirdi. CHP’nin FETÖ terör örgütü ve Halklarin Demokratik Partisi (HDP) ile sürekli ayni safta yer aldigini aktaran Bakan Bozdag, CHP Lideri Kiliçdaroglu’nun baslattigi Adalet Yürüyüsü’ne HDP Kandira’dan destek verecegi kararina iliskin açiklamalarda bulundu. CHP’nin hem FETÖ örgütü hem de HDP ile her olayda ayni safta yer aldigini açiklayan Bakan Bozdag, “Bakiyorsunuz Gezi Hadisesinde terör örgütlerinin cirit attigi olaylarin içerisinde onlarin yani basinda CHP’yi görüyorsunuz. Simdi PKK terör örgütü bu yürüyüsü öven açiklamalar yapti ve HDP’liler de Kandira’dan itibaren biz de bu yürüyüse katilacagiz dedi. FETÖ’cüler ha keza ayni sekilde. Ben simdi soruyorum Sayin Kiliçdaroglu’na ‘Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksiniz? Hep bu milletin aleyhine çalisanlarla birlikte görüntü vermekten rahatsiz olmuyor musunuz?’ PKK terör örgütü sizin yaptiklarinizi övüyor. FETÖ’cüler sizin yaptiklarinizi övüyor. Türkiye’nin itibarsizlastirilmasi için Bati’da Amerika’da çalisanlar, sizin yaptiklarinizi övüyorlar. Acaba sormak lazim gelmez mi Türkiye’nin karsisinda duran herkes benim yaptiklarimi bu kadar neden övüyor. Yoksa ben mi Türkiye’nin aleyhine bir is yapiyorum diye sormak lazim degil mi? Türkiye’yi bölmek için her gün kan döken terör örgütü sizi Methüsena ederse siz sormaz misiniz? Yahu ben bunlarin hosuna giden hangi sözü söyledim hangi isi yaptim ki bunlar bugün bunu söylüyor. Ama bakin bunlarin hiçbirisi yok” dedi.

CHP YALAN SÖYLEMEKTEN BIKMADI

Adalet Bakani olarak CHP’nin iftiralarini yalanlamaktan biktigini ancak CHP’nin yalan söylemekten bikmadigini ifade eden Bakan Bozdag, “ Simdi yürüyüs devam ediyor Istanbul’a yaklastikça aman provokasyon olacak, filan olacak diye her gün açiklama yapiyorlar. Kimsenin provoke ettigi yok, edecegi de yok. Siz yürüyorsunuz sizin yürüyüsünüzün güvenligini hükümet aliyor. Polislerimiz, jandarmalarimiz yol boyunca sizin rahat yürümeniz için her türlü tedbiri aliyor. Eger yürümeden rahatsiz olunsaydi bugün oraya kadar yürüme imkaniniz olmazdi. Ama ne yapiliyor herhangi bir provokasyon olmayinca orada su olacak burada su olacak diye milleti tahrik eden ortada bir takim hadiseler olsun diye ugrasan bir yapiyi görüyoruz. Adalet arayisi yürüyüsü degil, baska arayislarin yürüyüsüdür bu. Türkiye’nin hayrina yararina olan bir is degildir. Baska arayislarin üzerine yapilan bir istir. Aziz millet buradaki bütün hesabi görüyor ve bunlari elbette degerlendirecektir. Milletimiz isin künhüne vakiftir, siyasetçilerden daha çok. Ama buradan söylüyorum. Her gün vatandaslarimizi tahrik etmek için yeni iftiralar, yalanlar yol boyunca devreye sokulacak gibi gözüküyor. Her gün ayri bir iftira ayri bir yalan. Ben Adalet Bakani olarak yalanlamaktan biktim ama bunlar yalan söylemekten bikmadilar. Yarin hangisini söyleyecekler onu da bilemiyoruz ama hep beraber takip edecegiz hep beraber görecegiz” seklinde konustu.