Siyaset
Giriş Tarihi : 01-07-2015 12:54   Güncelleme : 01-07-2015 12:54

Bahçeli Kiliçdaroglu’na ates püskürdü

MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli, kendisine, muhtemel üçlü koalisyonun basbakani olma teklifini yapan CHP lideri Kiliçdaroglu’na sert elestiriler yöneltti

Bahçeli Kiliçdaroglu’na ates püskürdü

Partisinin Meclis Grup Toplantisinda yaptigi konusmada, milletin kendilerine ana muhalefet görevi verdigini söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli, HDP’yle asla bir araya gelmeyeceklerini yineledi. CHP Genel Baskani Kiliçdaroglu’nun teklifine deginen Bahçeli, "Bana Basbakanlik teklif etmeye çalisan Kiliçdaroglu’na merakimdan soruyorum. Basbakanlik makamini sahsima lütfetme yetkisini kimden ve nasil almistir? Milletin bize vermedigi yetkiyi bize nasil vermektedir? Bu ne cüret ne piskinliktir. Sayin Kiliçdaroglu bilesin ki bu bayat numaralari kimse yemeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi HDP ile bir araya hiçbir sart içinde gelmez gelemez. PKK aparati ile MHP’nin isi olmaz, olmayacaktir" dedi.

KOALISYON HESAPLARI

Akla en yatkin koalisyonun, ‘çözüm sürecini’ destekleyen AK Parti ile HDP arasinda olabilecegini anlatan Bahçeli, "AKP-HDP olmazsa AKP-CHP koalisyonu kurulabilecektir. CHP genel baskani ’rövansist olmayacagiz’ diyerek açik kapi birakmistir. AKP genel baskani bu açiklamayi olumlu bulmus, atilan pasi almistir. AKP-CHP koalisyonu kurulmasi an meselesidir" diye konustu.

MHP’nini AK Parti’yle koalisyon sartinin ise çözüm sürecinin rafa kalkmasindan geçtigini söyleyen Bahçeli, "Ilk olarak çözüm süreci tamamen ortadan kalkmalidir. Süreç ihaneti askiya alinmalidir. Ikinci olarak 17-25 Aralik rüsvet ve yolsuzluk sorusturmasinin üzerine gidilmelidir. Hiç kimse bizden hirsizlari aklama tezgahnina düsmemizi beklememelidir. Cumhurbaskani Erdogan kesinlikle anayasal sinirlarina çekilmelidir. Ilkelerde uzlasmadan koalisyona koltuk ve ikbal hesabiyla tamam demek MHP’nin kitabinda yazmaz" ifadelerini kullandi.

MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli, Meclis Baskanligi seçiminin dördüncü tura kalmasi durumunda MHP’nin 80 geçersiz oyu olacagini duyurdu.