Malatya
Giriş Tarihi : 02-03-2017 19:32   Güncelleme : 02-03-2017 19:32

Bagimlilikla Mücadeleye Büyük Önem Veriyoruz

Yesilay Haftasi dolayisiyla Malatya Yesilay Sube Baskani Ibrahim Keles, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’i makaminda ziyaret etti. Uyusturucu ile mücadeleye büyük önem verdiklerine vurgu yapan Baskan Çakir, “Gençlerimizi ve çocuklarimizi spora, sanata yönlendirmek için yogun bir gayret içerisindeyiz.” dedi

Bagimlilikla Mücadeleye Büyük Önem Veriyoruz

Ziyaret sirasinda dernegin çalismalari hakkinda bilgiler veren Ibrahim Keles, hafta dolayisiyla çesitli programlar düzenlediklerini belirterek, “Merkezi bazi yerlerde standlar açarak bilgilendirme çalismalari yapacagiz, Milli Egitim Müdürlügümüze bagli okullarda bilgilendirme çalismalarimiz olacak. Aile Sagligi Merkezlerinde, hastanelerimizde egitim faaliyetlerinde bulunacagiz. Ayrica Genç Yesilay Subesi tarafindan Inönü Üniversitesinde sempozyum programi yapilacak. Bu sekilde haftamizi dolu dolu geçirmek istedik. Yapacagimiz bu çalismalarda sizlerin de destek ve yardimlarini bekliyoruz” seklinde konustu.

Gençlerimizin ve çocuklarimizin korunmasi çok önemli

Yesilay Derneginin güzel çalismalar yaptigini belirten Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ise gençlerin ve çocuklarin kötü aliskanliklardan korunmasinin çok önemli oldugunu söyledi. Yesilay Haftasi’ni kutlayan Baskan Çakir özetle sunlari söyledi:  “Çocuklarimiz yaslari itibariyle iyiyi ve kötüyü pek ayrit edemiyor olabilir. Bu nedenle çocuklarimizin ve gençlerimizin zararli aliskanliklardan uzak durmasi için gerekli egitimi muhakkak vermemiz gerekiyor. Yesilay Dernegimiz kötü aliskanliklarla bilinçli bir sekilde ilgilenmektedir.  Kötü aliskanliklarin birakilmasi, kötü ve zararli aliskanliklarin gençlerimize anlatilmasi noktasinda büyük bir sorumluluk içerisinde çalisiyorlar. Ayrica teknolojinin gelismesi ile birlikte son yillarda internet ve sosyal medya bagimliligi gençlerimizi hem toplumdan hem de ailelerinden uzaklastirmaktadir.

SOSYAL ÇALISMALARA AGIRLIK VERILIYOR

Büyüksehir Belediyesi olarak gençlerimizi her türlü kötü aliskanliklardan ve bagimliliklardan kurtarmak için çalismalar yürütmekteyiz. Gençlerimizi ve çocuklarimizi spora, sanata yönlendirmek için yogun bir gayret içerisindeyiz. Büyüksehir Belediyesi olarak Semt Konaklarinda, Sanat Merkezinde, çok amaçli sosyal tesislerde, Kernek Külliyesinde gençlerimize ve çocuklarimiza yönelik egitimler veriyoruz. Ayrica bu konuda Büyüksehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluslarina her zaman destek olmaya çalisiyoruz.”

Ziyarette sirasinda Yesilay Malatya Sube Baskani Ibrahim Keles, Belediye Baskani Ahmet Çakir’in koluna Yesilay pazubandi takti.