Malatya
Giriş Tarihi : 02-03-2017 19:01   Güncelleme : 02-03-2017 19:01

Bagimlilikla Mücadelede Bilinçlilik Vurgusu

Yesilay Haftasi nedeniyle Yesilay Cemiyeti Malatya Sube Baskani Dr. Ibrahim Keles ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Vali Mustafa Toprak’i makaminda ziyaret etti. Bagimlilikla mücadelede toplumun bilinçlendirilmesinin çok ciddi bir öneme sahip olduguna vurgu yapan Vali Mustafa Toprak, “Çalismalarimizi hep beraber koordinasyon içerisinde yerine getirirsek çok daha saglikli yarinlar bizlerin olacaktir.” dedi

Bagimlilikla Mücadelede Bilinçlilik Vurgusu

Kendilerini kabullerinden dolayi Vali Toprak’a tesekkür eden Yesilay Cemiyeti Malatya Sube Baskani Dr. Keles, Yesilay' in tarihçesi, kurulus amaci ve Malatya' da yapilan çalismalar ve hafta nedeni ile gerçeklestirilen etkinliklerle ilgili bilgiler verdi.  Vali Toprak, ziyaretten duydugu memnuniyeti ifade ederek; zararli aliskanliklarla mücadelede toplumun bilinçlenmesine, birlikte mücadeleye ve koordinasyona vurgu yaptigi konusmasinda; “Yesilay Cemiyetimiz Ülkemizde çok önemli görevleri yerine getirmektedir. Toplumumuzun saglikli olmasi, bireylerin saglikli birey olmasi bizim açimizdan çok çok önemlidir. Görevlerimizin bir tanesi de saglikli bireylerin yetistirilmesidir. Bu anlamda baktigimiz zaman, toplumumuzdaki bu tür zararli aliskanliklar sigara, alkol, uyusturucu gibi maalesef insanlarimizin alistigi zaman birakamayacagi ve hayatlarini felç eden ve bitiren kötü aliskanliklardir.

 

TEKNOLOJI BAGIMLILIGINA DA DIKKAT ÇEKILDI

Ayrica, bilgi ve teknolojinin hizla ilerleme kaydettigi günümüz dünyasinda bunlara ilaveten teknoloji bagimliligi da ortaya çikmistir. Bu gelismelerin insan hayatina getirdigi sayisiz faydalari var. Ancak kisinin teknoloji kullanimi üzerindeki kontrolünün kaybolmasi ve teknolojiyi ölçüsüz ve sinirsiz kullanmasi çok ciddi zararlara sebep olabilmektedir. Internet ve teknoloji bagimliligi, diger bagimliliklarda oldugu gibi kisinin teknolojik ürüne ulasamadiginda yoksunluk yasamasi ile ortaya çikan bu bagimlilik konusunda da yürütmüs oldugunuz çalismalarinizda önemli bir husustur. Tüm bunlarla mücadele etmek hepimizin görevidir ve bu konuda herkes isbirligi içerisinde çalismalarini yürütmelidir. Ümit ediyorum ki bu konuda ki çalismalariniz, vatandaslarimizin bilinçlenmesini ve her bireyin zararli aliskanliklardan uzak kalmasini saglayacaktir.  

 

SAGLIKLI YARINLAR…

Bu yüzden toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi çok önemlidir diye düsünüyorum. Çalismalarimizi hep beraber koordinasyon içerisinde yerine getirirsek çok daha saglikli yarinlar bizlerin olacaktir. Bu ziyaretinden dolayi Yesilay Cemiyetine çok tesekkür ediyorum.”  dedi.