Malatya
Giriş Tarihi : 17-04-2013 11:54   Güncelleme : 17-04-2013 11:54

Azet baci ile basladilar

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, "Azet baci ile baslayip, eriste, kiraz yapragi köfte ile içli köfte ile Malatya’da biz kendimiz üretip, evimize nakdi olarak da destekte bulunabiliriz diyorlar" dedi

Azet baci ile basladilar
 AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, ‘çalisan ev kadini tabirini” tasvip etmedigini belirterek, “ev kadini mühendisler” tabirini kullandi. 
Milletvekili Çalik, beraberindeki bayan partili yöneticilerle birlikte Yesilyurt Girisimci Kadinlar Dernegi’ni ziyaret ederek, burada Malatya yöresine özgü ‘Azet baci’ kadin figürlerini bir süre inceledi.
Yesilyurt Girisimci Kadinlar Dernegi Baskani Refika Uçar, 3 yildan beri faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Dernegi kurdugumuz zaman çok sikintilar çektik, ancak suanda çok mutluyuz. Kadinlara ürettikleri el isleri ve yaptiklari yemeklerin satislarina yardimci oluyoruz” dedi.
Milletvekili Çalik, dernegin yaptigi çalismalarda yasanan sikintilari çözeceklerini ifade ederek, “Ben kesinlikle çalisan ev kadini tabirini tasvip etmiyorum. Diyorumki, bizim ev kadini mühendislerimiz, kendi mühendisliklerini yapabilirler. Bunun en güzel örnegi. Yesilyurt Girisimci Kadinlar Dernegi’nin yaptigi istir. Azet baci ile baslayip, eriste, kiraz yapragi köfte ile içli köfte ile Malatya’da biz kendimiz üretip, evimize nakdi olarak da destekte bulunabiliriz diyorlar. Bu konuda da ürünlerini satisi için Malatya Belediyesi’nden, sosyal destekler için Malatya Valiligimizden ve Firat Kalkinma Ajansi’ndan destek istedik. Bundan sonra daha güçlü bir ekip ve güçlü bir kadro ile bir kadin 100 kadin olacak ve Insallah bunlari da biz görecegiz” ifadelerini kaydetti.
Çalik, daha sonra yapilan çalismalar hakkinda bilgi aldi.