Yazar
Giriş Tarihi : 06-02-2018 00:00   Güncelleme : 06-02-2018 00:00

AYNI NAKARATHAKEMMMM

Haftalardir basarili bir yükselise  hakem faktörü ile birlikte dur dedik

AYNI NAKARATHAKEMMMM

Haftalardir basarili bir yükselise  hakem faktörü ile birlikte dur dedik.

Aslinda Antalya spor maçi is kazasi olarakta adlandirilabilecek bir karsilasma idi.

Defans hattinda Mina ,nin yeride Macedo ile baslamak risk olarak düsünülebilsede tercih tabiki Erol hocanin di. Bu risk henüz maçin basinda zamanlama hatasi ile ceza sahasinda yapilan hareket penalti ile cezalandirilinca adeta maça bir sifir yenik baslamamiza neden oldu.Oysa haftalardir birbiriyle uyumlu bir görüntü çizen Sadik Mina ikilisi ile baslanabilse daha verimli olabilirdi Macedo nun maç eksigi ve arkadaslari ile uyumunu henüz eksik olunca bu eksiklikler öne çikan faktörlerin basinda geldi.

Golden sonra maçta dengeyi saglayip ilk yarida beraberligide bulunca panige kapilan taraf ev sahibi Antalya spor oldu.Ikinci devre de bizim baskimiz ve üstünlügümüzü bekler iken maçin önüne türk futbolunda iki farkli maç yöneten hakem Cüneyt Çakir çikti.

Issiam a gösterdigi kirmizi karttan sonra deplasmanda bir kisi eksik mücadele etmenin zorlugunu anlatmaya gerek yok bir de buna üçüncü golün baslangicinda ki ofsayt bayraginin kalkmamasi eklenince kaybedilen maçin faturasini bir baskasina yüklemek insafsizlik olurdu.

Daha önce bir çok kez dile getirmeye çalismistik Cüneyt çakir dünya futbolunun önemli hakemlerinin basinda gelen bir isim ancak türkiye de yönettigi maçlarda ya maçi hafife aliyor yada bilgisi bu kadar Simdi sunu sorabilirsiniz?dünyanin en önemli karsilasmalarinda basarili düdükler çalabilen birinin bilgisinden mi süpheleniyorsun? DiyeEvet süpheleniyorum.Çünkü Avrüpa da oynanan maçlar çok daha kolay büyük takimlar veya ülke futbolculari futbolu bildigi ve amaçlarinin futbol oynamak oldugu için neredeyse hakemsiz de bu oyunu oynayabildikleri için Avrupa da maç yönetmek çok daha kolay oluyor. Bu bizim alt ligler içinde geçerli süper lig maçlarini yönetmek amatör maçlardan daha kolay çünkü alt liglerde futbolcu galip gelmek için her yolun mübah sayildigi için kural kaide tanimak sizin sahaya çikiyor üst liglerde teknik egitimini ve kural bilgisini almis oyuncular mücadele ediyor böyle olunca da süper lig ve 1.ligde düdük çalmak çok daha rahat hiç bu lglerde hakemin dayak yedigini gördünüzmü oysa amatör maçlarda yüzlerce gördük.