Türkiye
Giriş Tarihi : 07-12-2013 13:17   Güncelleme : 07-12-2013 13:17

'Ayetler kaldirildi, Masonik isaretler geldi' iddiasi

‘Abdülmecit Efendi Köskü'nde yapilan restorasyon ve tadilat çalismalarinda ayeti kerimelerin bulundugu süslemelerin silindigi, yerlerine Masonik isaretlerin naksedildigi iddia edildi.

'Ayetler kaldirildi, Masonik isaretler geldi' iddiasi
  Simdilerde   faiz  lobisinin  büyükbaslarindan  Siyon sermayeli  Yapi  Kredi  Bankasi'nin mülkiyetinde bulunan ‘Abdülmecit Efendi Köskü'nde yapilan restorasyon ve tadilat  çalismalarinda   büyük  tahribat gerçeklestirildigi iddia edildi.

Yeni  Akit gazetesinde  yer alan  habere göre iddialar söyle;

AYETLER  SILINDI, MASONIK SEMBOLLER NAKSEDILDI!

Akit'ten Sinan Yavuzoglu'nun haberine göre,  çalismalar  sirasinda uzun  süre   son  Halife Abdülmecid Efendinin ikamet ettigi  tarihi  yapinin asli  özelliklerinin  ortadan  kaldirildigi ,  ayeti kerimelerin birçogunun silindigi  yerlerine  masonik ve Siyonist sembollerin naksedildigi görülüyor.KOÇ GRUBU KÖSKÜ NASIL  ELE   GEÇIRDI ?

Tahrifatin seksenli  yillarin  sonlarina dogru gerçeklestirilen  çalismalar  ile basladigi, zaman içerisinde sinsice devam ettirildigi belirtiliyor. Bu arada Köskün hangi yolla Siyon sermayeli Yapi Kredi Bankasi'nin mülkiyetine geçtigi de merak konusu… Zira Üsküdar-Baglarbasi'ndaki söz konusu Kösk, tarihi özellikleri bakimindan Vakiflar Genel Müdürlügü'nün mülkiyetinde bulunmasi gereken bir yapi…MASON DAYANISMASI VE TAÇ VAKFI…

Öte yandan Köskün tadilatini gerçeklestiren ekibin basinda, Sabataistlerin ve üstat Masonlarin toplandigi bir yer olarak bilinen Türkiye Anit Çevre Turizm Degerlerini Koruma Vakfi'nin (TAÇ) bir dönem baskanligini da yürütmüs olan bir mason mimar bulunuyor. Abdülmecit Efendi Köskü'nün tadilat isini bu mimara ve ekibine veren Yapi Kredi'nin sahibi Koç'lar, TAÇ Vakfi'nin kurulus ve yönetiminde de etkinlikleriyle biliniyorlar.


haber 7 com