Malatya
Giriş Tarihi : 25-03-2018 16:44   Güncelleme : 25-03-2018 16:44

Avsar, Huzurevini Ziyaret Etti

MHP Malatya Il Baskani R.Bülent Avsar huzurevinde bir dizi incelemelerde bulunarak yaslilar ile sohbet etti. Burada konusan Avsar, “Yaslilar bizim basimizin tacidir.” dedi

Avsar, Huzurevini Ziyaret Etti

MHP Malatya Il Baskani R. Bülent Avsar, MHP Malatya Il Baskan Yardimcisi Burhan Kiliç, MHP Malatya Kadin Kollari Il Baskani Selma Çiçek, MHP Akçadag Ilçe Baskani Cahit Zafer Leventoglu, Eski MHP MYK Üyesi Saime Palancioglu Yaslilar haftasi münasebetiyle Huzurevine ziyaret gerçeklestirdi. MHP Malatya Il Baskani R.Bülent Avsar huzurevinde bir dizi incelemelerde bulunarak yaslilar ile sohbet edip hediyeler dagitti. Avsar konusmasinda, “Ülkemizde her yil 18–24 Mart tarihleri arasi “YASLILAR HAFTASI” olarak kutlanmaktadir. Toplumda geçmis ve gelecek arasinda ki köprü olan yaslilarimiz, dün ile bugün arasinda kültürümüzü ve degerlerimizi yarinlara tasimamizi saglayan en degerli varliklarimizdir. Her insan için degisik mana ve önem ifade eden yaslilik, hayatin çok özel bir dönemidir. Yaslilik dönemi itibar gerektirmektedir ve bu ayni zamanda bir minnet borcudur. Yasli bireylerin toplumla bütünlesmesi, daha aktif olmasi ve yasama bagli kilinmalari gerekir. Bir ömrün büyük kismini topluma ve ülkeye hizmetle geçirmis insanlarin, yaslandiklari ve bakima muhtaç olduklari dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakisir bir sekilde yasama haklari vardir. Yasliya sevgi, dayanisma ve saygi degerleri çerçevesin de, teskilat olarak sizlerle olmaktan mutluyuz. Sizler Türkiye’nin geçmisisiniz, tecrübelerisiniz. Türkiye’nin Gelecegi de sizlerin tecrübeleriyle sekillenecektir. Bu duygu ve düsüncelerle, Dünya Yaslilar Günü ve Yaslilar Haftasi münasebetiyle tüm büyüklerimin bu anlamli günlerini en kalbi duygularimla kutlar, saglik, sihhat ve afiyet içerisinde huzurlu yarinlar dilerim.” Ifadelerini kullandi.

ÇIÇEK: MUTSUZ EDECEK DAVRANISLARDAN KAÇINMALIYIZ

Kadin Kollari Il Baskani Selma Çiçek Ise ,” Yaslilar, dünle bugün arasindaki köprülerdir, Kültür yasamimi¬zi yarinlara tasimayi saglayan en önemli varliklarimizdir, Yasli kisilere saygi göstermeliyiz. Bu, ayni zamanda onlara bir minnet borcumuzdur. Yasli bireylerin toplumla bütünlesmesi ve yasama bagli olmalari gerekir. Yaslilarin; gençliklerini, ailelerine, yurdumuza sagladiklari yararlari dikkate alarak yalniz birakmamali, onlari mutsuz edecek söz ve davranislardan kaçinmaliyiz. Onlarin ak saçlarina, çizgilerle süslenmis yüzlerine bakip yarinimizi, yasliligimizi göz önüne getirmeliyiz. Bu kaçinilmaz sona, yasliliga hazirlikli olmaliyiz, yaslilara saygida kusur etmemeliyiz. Dedelerimizin, anneannelerimizin, babaannelerimizin umudu olan biz çocuklar ve gençler büyüklerimizi saymaliyiz. Biz de bu vesile ile 18-24 Mart Yaslilar Haftasinda Huzurevi sakinlerini yalniz birakmayarak ziyaret edip ellerini öptük ve hayir dualarini aldik.” Seklinde konustu.

MHP Malatya Il Baskani R.Bülent Avsar ve Kadin Kollari Il Baskani Selam Çiçek yaslilarimiza çesitli hediyeler dagittilar.