Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 10:05
Advert

Advert

Avrupa ve Dünya Şampiyonasına Katılacaklar

U-22 Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Malatya’ya 2 altın madalya getiren Hatice Akbaş ve Rabia Topuz Avrupa ve Dünya Şampiyonasına katılarak Malatya’yı temsil edecekler.

Spor
Giriş Tarihi : 24-01-2022 18:07   Güncelleme : 24-01-2022 18:07
Avrupa ve Dünya Şampiyonasına Katılacaklar

Mart ayında Hırvatistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonasına, Mayıs ayında ise İstanbul’da Dünya Şampiyonasına katılacak olan Türkiye Boks Şampiyonları Hatice Akbaş ve Rabia Topuz antrenörleri Kerem Akbaş ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü İl Müdürüm Ebu Bekir Kayhan'ı ziyaret etti. İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan Avrupa ve Dünya Şampiyonasına katılacak sporcuları tebrik edip, başarılar diledi. Daha sonra sporculara hediyelerini taktim etti.

Zorlu müsabakaların yapıldığı U-22 Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'na, Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu'ndan boks Antrenörü Kerem Akbaş ve sporcular Hatice Akbaş ve Rabia Topuz katılmıştı. Bu önemli şampiyonada ringe çıkan Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu boksörlerinden Hatice Akbaş 52 kiloda ve Rabia Topuz ise 50 kiloda rakiplerini mağlup ederek, şampiyon olmuşlardı.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR