Malatya
Giriş Tarihi : 05-12-2013 12:51   Güncelleme : 05-12-2013 12:51

Avrupa Malatyalilar Federasyonu Toplandi

Avrupa Malatyalilar Federasyonu, Amerika gezisi ile Almanya’nin Köln sehrinde yapilacak olan karnavalin degerlendirme toplantisi yapildi.

Avrupa Malatyalilar Federasyonu Toplandi

Dede Korkut’ta gerçeklestirilen toplantiya; Vali Vasip Sahin, Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, Belediye Baskan Yardimcisi ve Yeni Malatyaspor Kulüp Baskani Ertan Mumcu, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan ve Avrupa Malatyalilar Federasyonu Genel Baskani Murat Alabas’in yani sira federasyon üyeleri katildi.
Toplantida konusan Malatya Valisi Vasip Sahin, Amerika gezisinin çok faydali geçtigini belirterek, en büyük kazançlarinin Amerika’daki Malatyalilari tanimak oldugunu söyledi.
Sahin, Malatya’nin Amerika’da temsil edilmesinin önemli olduguna vurgu yaparak, “Malatya’nin Almanya’da ve Avrupa’nin birçok ülkesinde oldugu gibi kurumsal bir kimlik içerisinde Amerika’da da temsil ediyor olmasi çok önemli. Orada sivil toplum kuruluslarinin görmüs oldugu itibar ve iltifata baktigimizda da Malatya derneginin bizim tarafimizdan da desteklenip, gelistirilmesi hem Malatya’nin hem de ülkemizin çok lehine olacaktir” seklinde konustu.
Avrupa Malatyalilar Federasyonu Genel Baskani Murat Alabas ise, “Türkiye sinirlari disinda Avrupa Birligi (AB) kanunlarina göre Türkiye’de hiçbir sehrin federasyonu yok. Tek federasyonu olan il Malatya. Kesinlikle siyasiler üstü bir kurulus. Hiçbir ayrim göstermeden her kesimden arkadasimiz federasyonumuz bünyesinde var. 44 kurucu üye ve eslerimizle 88 kisi olan bir kurulusuz” diye konustu.
Alabas, Amerika gezisinin çok faydali geçtigini ifade ederek, “Hem ülkemiz hem de sehrimiz adina faydali bir gezi gerçeklestirdigimizi düsünüyorum. Sadece Malatyalilarla degil, bütün hemserilerimizle bir araya geldik” dedi.
Köln Dernegi’nin karnaval düzenleyecegini kaydeden Alabas, “4 Mart’ta Köln’de düzenlenecek olan karnavala herkesi davet ediyoruz. Karnavalda Malatya’mizi en iyi sekilde tanitacagiz” diye konustu.