Malatya
Giriş Tarihi : 22-03-2017 19:50   Güncelleme : 22-03-2017 19:50

“Avrupa Hayir Için Sahnede”

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci referandum çalismalarina Dogansehir Ilçesi'nden devam etti. Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet daha sonra Erkenek, Kurucuova, Sürgü ve Polat’i da ziyaret ederek, vatandaslarla bir araya geldi. Tüfenkci, “Türkiye güçlenmesin diye sahneye çiktilar bir bir. Hollanda'si, Almanya'si, Isviçre'si, Bulgaristan'i sahneye çikti. Hadi onlari anliyoruz Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar da sizler niye hayir diyorsunuz onu anlayamiyoruz." dedi

“Avrupa Hayir Için Sahnede”

M. ALI GÜNAYDIN

Bakan Tüfenkci önce ilçe merkezinde miting yapti ardindan ilçenin mahallerini adim adim gezdi, esnafla kucaklasti. Dogansehir Belediyesi önündeki meydanda halka seslenen Tüfenkci, ülkede her seyin güzel gittigi bir dönemde birilerinin sistemi manipüle etmeye çalistigini belirtti.

Türkiye’nin AK Parti iktidarlariyla büyümeye, gelismeye ve degismeye basladigina dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Bu mesele Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan’in meselesi degil, bu mesele bizim meselemiz, gelecek nesillerin meselesi. Biz istiyoruz ki gelecek nesillere saglam bir cumhuriyet birakalim. Gelecek nesillere güçlü bir Türkiye birakalim.  Biz istiyoruz ki gençlerimiz, torunlarimiz daha müreffeh, rekabetçi, yasanilabilir bir Türkiye’de yasasin, bizim mücadelemiz budur. Onun için sistemi degistirmek istiyoruz. Ama darbelerle, besli çetelelerle, basinla bu sistemi manipüle edenler, sonuçta da hep bu sistemin kaymagini yiyenler tutmuslar ‘hayir’ diye diye yalan söylüyorlar. ” dedi.

"BENIM BABAM MILLETVEKILI DEGILDI"

Mevcut sistemin kaymagini yiyenlerin, beslenenlerin, haksiz yere zengin olanlarin sistemin devam etmesi için hayir kampanyasi içerisinde oldugunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, yeni sistemle birlikte bazilarinin meclise girme hakki kazanan gençlere takildigini animsatti ve söyle devam etti: "Bazilari bunu algi operasyonlariyla sanki bakan, milletvekili çocuklarina bir is veya bir emeklilik imkâni sunuyor diye milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Yahu benim babam milletvekili, bakan degildi. Dolayisiyla bizim çocuklarimizin siyasetle isi yok. Bunla AK Parti’yi tanimiyorlar. AK Parti’de iki akraba ayni anda yönetimde olamiyor."

“TERÖR ÖRGÜTLERI ILE HAYIR CEPHESINI…”

Tüfenkci, ‘Hayir’ cephesinin Türkiye’nin güçlenmesini istemedigini ifade etti, sözlerini Gezi Parki olaylarini hatirlatarak sürdürdü. Tüfenkci: "O gün Almanlarin Yesil Partisi gelip o meydanlarda, o parklarda boy gösterenler, piyanolarini koyup, resital verenler bugün bakiyoruz ki istihbarat baskanlariyla '15 Temmuz FETÖ darbe girisiminin arkasinda FETÖ yok' diyor. Anlasiliyor ki arkadakilerin maskeleri düstü, boy gösteriyorlar. Istiyorlar ki 16 Nisan'da bu millet ayikmasin, evet demesin. Türkiye güçlenmesin diye sahneye çiktilar bir bir. Hollanda'si, Almanya'si, Isviçre'si, Bulgaristan'i sahneye çikti. Hepsi de terör örgütlerine, PKK'sina, DEAS'ina, FETÖ'süne kucak açtiklari gibi hep beraber hayir diyorlar. Hayir, cephesini olusturdular. Içeride de bizimkiler bu konuya istirak etmeye basladilar. Hadi onlari anliyoruz Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar da sizler niye hayir diyorsunuz onu anlayamiyoruz."

TÜRKIYE'DE HER YIL 1 MILYON GENCIMIZ IS GÜCÜNE KATILIYOR

Türkiye'nin eski model araçlarla yaptigi hizin belli oldugunu anlatan Bakan Tüfenkci, sunlari söyledi: "Biz istiyoruz ki isimizi, asimizi büyütelim, gençlerimize daha çok is verelim. Çünkü Türkiye'de her yil 1 milyon gencimiz is gücüne katiliyor. Bu gençlerimize her yil is bulmak zorundayiz. Bunun içinde istikrari, güveni yakalamamiz lazim. Türkiye'nin enerjisini bosa harcamamasi lazim. Onun için istikrar diyoruz. Istikbalimiz için yarinlarimiz için istikrar diyoruz."

“BIZ OYU GELECEGIMIZ IÇIN ISTIYORUZ”

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, halk oylamasina iliskin, "Biz AK Parti'ye oy istemiyoruz. Biz oyu memleketimiz, gelecegimiz, çocuklarimiz ve yarinlarimiz için istiyoruz." dedi. Bakan Tüfenkci, Dogansehir ilçesine bagli Kurucuova Mahallesi'ne gitti. Burada esnafi ziyaret ederek, bir kiraathanede vatandaslarla bir araya gelen Tüfenkci, 16 Nisan'daki halk oylamasinin Türkiye'nin gelecegine yön verecegini belirtti. Türkiye'nin eski model araçlarla yaptigi hizin belli oldugunu anlatan Tüfenkci, söyle devam etti: "Biz istiyoruz ki isimizi, asimizi büyütelim, gençlerimize daha çok is verelim. Türkiye'de her yil 1 milyon gencimiz is gücüne katiliyor. Bu gençlerimize her yil is bulmak zorundayiz. Bunun için de istikrari, güveni yakalamamiz lazim. Türkiye'nin enerjisini bosa harcamamasi lazim. Onun için istikrar diyoruz. Istikbalimiz için yarinlarimiz için istikrar diyoruz."

"GÖZÜMÜZE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR"

Mevcut sistemin kaymagini yiyenlerin, beslenenlerin, haksiz yere zengin olanlarin sistemin devam etmesi için hayir kampanyasi içerisinde oldugunu kaydeden Tüfenkci, yeni sistemle bazilarinin meclise girme hakki kazanan gençlere takildigini ifade etti. Bakan Tüfenkci, "Bazilari bunu algi operasyonlariyla sanki bakan, milletvekili çocuklarina bir is veya bir emeklilik imkâni sunuyor diye milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Yahu benim babam milletvekili, bakan degildi. Dolayisiyla bizim çocuklarimizin siyasetle isi yok. AK Parti’yi tanimiyorlar. AK Parti’de iki akraba ayni anda yönetimde olamiyor." diye konustu.

“TÜRKIYE ÖNEMLI BIR VIRAJDA”

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Türkiye’nin önemli bir Virajda oldugunu ifade ederek, 16 Nisan’da gerçeklestirilecek olan referandumun Türkiye için büyük önem tasidigini söyledi. Çakir, büyüksehir belediyesi olarak olaganüstü bir çalismayla vatandaslara hizmet ettiklerini kaydederek, vatandaslari daha güzel hizmetlerle bulusturacaklarini belirtti. AK Parti Malatya Il Baskani Hakan Kâhtali da 16 Nisan’da yapilacak referanduma iliskin, “Çift basliligi ortadan kaldiracagiz, milletin kendi iradesiyle seçmis oldugu, sandiga kendi iradesini yansitmis oldugu, hükümet edecek kimi istiyorsa onu kendinin seçecegi bir sistem getiriyoruz” dedi.

AK Parti heyeti Erkenek, Kurucuova, Sürgü ve Polat’i da ziyaret ederek, vatandaslarla bir araya geldi. Erkenek, Kurucuova, Sürgü ve Polatli Mahallerini gezen Bakan Tüfenkci, yagmurlu havaya ragmen mahallerde Vatandasa seslendi, onlarin taleplerini dinledi.