Malatya
Giriş Tarihi : 04-01-2017 18:02   Güncelleme : 04-01-2017 18:02

Avrupa Güçlerinin Saldirisiyla Karsi Karsiyayiz

Malatya Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Yesilyurt Ilçe Baskani Mehmet Ali Kaya, “Türkiye sadece terör gruplari ile degil ayni zamanda onlari piyon olarak kullanan Avrupa güçlerinin de saldirisiyla karsi karsiyadir" dedi

Avrupa Güçlerinin Saldirisiyla Karsi Karsiyayiz

MHP Yesilyurt Ilçe Baskani Mehmet Ali Kaya 2016 yili degerlendirme toplantisi yapti. Özel bir otel de düzenlenen kahvaltili basin toplantisina MHP Yesilyurt Ilçesi yönetimi ve çok sayida gazeteci katildi. Sözlerine son dönemde artan terör olaylarini kinayarak baslayan Baskan Kaya, tüm ülkücü sehitlerine ve son dönemde sehit olan bütün askerlere ve polislere rahmet diledi. Daha sonra Baskan Kaya, “2016 yili ülkemiz için kara bir yil olmustur. En fazla sehidimizi 2016 yilinda verdik. Önceleri karsimizda PKK diye bir terör örgütü vardi. Bunlarin disarida destekçileri vardi. Ancak son dönemde ülkemiz birçok terör örgütüyle karsi karsiya kaldi. Türk milleti daha önceleri Çanakkale de bunlarin mücadelesini vermisti. Her türlü emperyalist güçlere karsi çok zor sartlarda ne mücadeleler vermis ne kahramanlarimiz bu ülke için sehit düsmüs ancak bu vatanin bir karis topraginda dahi taviz vermemistir” dedi.

TÜRKIYE GÜÇLÜ BIR ÜLKE

Türkiye'nin çok güçlü bir ülke oldugunu kaydeden Baskan Kaya, “Türkiye çok güçlü bir ülkedir bu teröristlerinde ve bunlara destek veren dis kaynaklara milletçe üstesinden gelecektir. Teröristler nereden besleniyor. Bugün Ortadogu’da Suriye de Irakta ellerinde tank bulunuyor. Bunlari besleyenler dis kaynakli oldugu açiktir. PYD ile Türkiye'nin yapmis oldugu çatismalarda yakalananlar ölenler ya Amerika’ya gönderiliyor ya da Fransa’ya gönderiliyor. Bu ne demektir bu demektir ki Türkiye sadece gruplari ile degil ayni zamanda teröristleri piyon olarak kullanan Türkiye üzerinde sinsi planlari olan Avrupa güçlerinin saldirisiyla karsi karsiyadir” seklinde konustu.