Genel
Giriş Tarihi : 04-12-2016 19:50   Güncelleme : 04-12-2016 19:50

ATO Seçimini Malatyalilarin Dünürü Kazandi

ATO Baskanligi'na 100 oy alan Malatyali Isadami Mustafa Özbey’in dünürü Gürsel Baran seçildi. Osman Gökçek ise 86 oy aldi

ATO Seçimini Malatyalilarin Dünürü Kazandi

Gürsel Baran 100 oy alarak ATO Baskanligina seçilirken, 86 oy alan Osman Gökçek ise FETÖ’ye iliskin yaptigi elestirilerin sandiga olumsuz yansidigini iddia ederek, “Içerideki bulunan bu örgütlerin ayni sekilde tam tersine bir oy kullanmasi söz konusu oldu diye düsünüyorum” dedi. ATO Baskanlik seçimi sona erdi. 188 meclis üyesinin oy kullandigi seçimde Gürsel Baran 100 oy alarak ATO Baskanligina seçilirken Osman Gökçek ise 86 oy aldi. Diger 2 oy ise geçersiz sayildi. Gürsel Baran ATO Baskaligina seçilmesinin ardindan basin mensuplarina açiklamalarda bulunarak, sorularini degerlendirdi. Zor bir seçim süreci geçirdiklerini belirten Baran, “Bu seçimi sadece Ankara degil Türkiye takip etti. Osman kardesimin gösterdigi performans gerçekten önemli katilimin full olmasi 188 olmasi önemli. Ben bize destek veren vermeyen bütün arkadaslarima bütün meclis üyesi arkadaslarima tesekkür ediyorum. Suan kaybedecek vaktimiz yok. Daha önce de söylemistim. Ankara Ticaret Odasinin adini layik oldugu yere çikartmak ile ilgili elimizden gelen gayreti biz pazartesi günü itibariyle bütün ekibimizle bir gayret içerisinde olacagiz” ifadelerini kullandi.

“Üç asamali bir acil eylem planimiz var”
Baran, seçim sonrasi ATO’da yapilacak çalismalara iliskin ise sunlari kaydetti:
“Üç asamali bir acil eylem planimiz var. O yürürlüge girecek. Yakin zamanda hayata geçirecegiz. Bunlardan bir tanesi meslek komitelerimizin çok aktif bir sekilde çalismasi, onlara her meslek komite toplantimiza yönetim kurulu üyelerimizden birinin dahil edilmesi ile toplantilarin verimli geçmesi gayreti içinde olacagiz. Onun disinda e-ATO’yu hayata geçirecegiz. Oda disinda yapacagimiz faaliyetlerde Ankara’dan uluslararasi uçularin arttirilmasi ile ilgili ama bunun bedeli ne olursa olsun. Esenboga Havaalani Dis Hatlar ünitesi hizmete açildiginda Esenboga’nin, Avrupa’nin en önemli aktarma merkezlerinden biri olacagi söylenmisti fakat bugüne kadar gerçeklesmedi. Biz bedeli ne olursa olsun sonuna kadar takip ederek bir gayret içerisinde olacagiz. Saglik turizmi içinde önemli bir gayret içinde olacagiz. Acil eylem planimizi önümüzdeki hafta duyururuz.”

REKLAM

ads by AdMatic

“Üzerimize düsen her seyi yapacagiz”
Basin mensuplarinin FETÖ ile mücadeleye iliskin sorusuna Baran, “Bir 15 Temmuz süreci geçirdi Ankara Ticaret Odasi.15 Temmuz sürecinden sonra kaybolan 3 yil var 15 Temmuz’u da ekledigimizde bizim ülkemizin güvenlik güçleri var bunlar çalisiyorlar. Bu uzun bir süreç ben birkaç yil sürecegini düsünüyorum. Üzerimize düsen her seyi yapacagiz” yanitini verdi.