Spor
Giriş Tarihi : 23-06-2015 18:33   Güncelleme : 23-06-2015 18:33

Aslanlar okulu yeniden açildi

Aslanlar Futbol Okulu gelecegin yildizlarini arayacak. Türk futboluna yeni yildizlar kazandirmak için 1999 yilinda kurulan ancak kisa bir süre sonra kapanan Aslanlar Futbol Okulu yeniden açildi. Kurucusu ve antrenörü oldugu futbol okulunu yeniden açan Birol Aslan, Aslanlar Futbol Okulunu yeniden açtigi için mutlu oldugunu ifade etti.

Aslanlar okulu yeniden açildi

Futbol okulunda gençlere sadece futbolu degil, ideal insan karakterini de anlatmaya çalistiklarini belirten Aslan, futbol okulu kayitlarinin sürdügünü söyledi.

Futbola olan aski ve tutkusu nedeni ile 1999 yilinda Aslanlar Futbol Okulunu kurarak spora tekrar döndügünü belirten Aslan,” Uzman yönetici ekibimizle birlikte futbol tecrübelerimizi sporcularimizla paylasiyoruz. Amacimiz Türk futboluna ahlakli, kisilikli ve de yetenekli sporcular kazandirmak. Bu dogrultuda antrenmanlarimizi sürdürüyoruz. Biz bu isi bir ticaret kapisi olarak görmüyoruz. Sporculardan aldigimizi yine onlara harciyoruz. Böyle olunca da verimli bir çalisma ortami buluyoruz” dedi.

Aslan, yetenekli genç sporcularin sosyallesmesine katki sunarak, kendilerini ifade edebilmeleri noktasinda da dogru bir yaklasim ortaya koymaya çalistiklarini belirterek, “Kisa vadeli degil de uzun vadeli düsünüyoruz” diye konustu.

Birol Aslan, sunlari aktardi: “Sporcularimizin ahlakli birer birey olarak yetismesine yardimci olmayi düsünüyoruz. Aslanlar Futbol Okulu’nda çocuklarimizin saglikli beslenmelerine ve psikolojik gelisimleriyle de ilgileniyoruz. Sporcularimizi güvenli, saglikli bir ortamda egiterek futbola kazandirmak ilkemizdir." (IHA)