Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
30 HAZİRAN Perşembe 22:56
Advert

Advert

Askerler Ugurlandi “Vatan Sana Canim Feda”

Vatani görevini yapmak üzere Malatya’dan 98/1 tertip olarak askere gidecek kinali kuzular, davul zurna ile ugurlandi. Vatandas MASTI Otogarinda halaylar esliginde ugurlanan askerler için “Vatan sana canim feda” diyerek slogan atti

Asayiş
Giriş Tarihi : 31-01-2018 18:49   Güncelleme : 31-01-2018 18:49
Askerler Ugurlandi  “Vatan Sana Canim Feda”

>>M. ALI GÜNAYDIN

Malatya’dan 98/1 tertip olarak vatani görevini yapmak üzere yola çikan askerler geleneklere göre birliklerine ugurlandi. Asker ugurlamasi nedeniyle gün boyunca Malatya otogarinda yogunluk yasanirken ugurlama törenlerinde duygusal anlar yasandi. Asker sevkiyatlari nedeniyle olusan yogunlugu karsilamak için ulasim firmalari ek seferler yaparken bu gece Malatya otogari en yogun günlerinden birini yasadi.

ASKERLER HEYECANLI VE MUTLU

Askere ugurlanan Alparslan Güngül “Malatya Masti otogarindayiz, Ailem beni askere ugurluyor, çok mutluyum, arabam size vatan bana emanet. Suriye’de yapilan Zeytin dali harekâtini destekliyorum ve oraya gidecegiz. Siz merak etmeyin. Askere gidiyorum çok heyecanliyim diyebilirim. Vatani görevimi yapmak için askere gidiyorum. Ailem ve arkadaslarimin beni ugurlamak için geldiler kendilerine tesekkür ediyorum, vatan için hepimiz askere gitmemiz gerekiyor” dedi.

“MEHMETÇIK IÇIN DUA EDIYORUZ”

Askere oglunu gönderdigi için mutlu olan Asker Babasi Ramazan Güngül, “oglumu askere gönderiyorum, çok mutluyum Türkiye‘nin zeytin dali hareketi var. Biz burada seve seve, tüm Mehmetçik için dua ediyoruz. Bizim kimsenin topraginda gözümüz yok, o turp mudur havuç mudur biz onlari salata edecegiz. biz Türk Millet olarak çok sevinçliyiz. Herkes çocuklarini askere göndermeyi ve geri gelmeyi nasip etsin” diye konustu.

“ASKERLERIMIZI ALLAHA EMANET EDIYORUZ”

Tüm askerleri Allaha emanet oldugunu söyleyen Bir Asker Annesi ise sunlari dile getirdi “Oglum bugün askere gönderiyor, çok mutluyum. Rabbim tüm askerlerimiz korusun benim oglumu da korusun. Askerlerimizi Allaha emanet ediyoruz. Sag salim gitsinler vatani görevlerini yapsinlar, geride gelsinler diyorum. Ne mutlu askerlerimize, ne mutlu onlarin ailelerine çocuklarini askere gönderiyorlar.”

Aileleri ile vedalasan askerler için davul zurnayla halay çeken vatandas, “Askere gidecek geri gelecek. Vatan sana canim feda” diyerek slogan attilar.

 

AdminAdmin

YORUMLAR