Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 21-11-2021 17:31   Güncelleme : 21-11-2021 17:31

“Aşk Yolunda” Filminin Galası Yapıldı

Başrollerinde Şahin Irmak, Çiğdem Batur ve Bora Cengiz’in yer aldığı “Aşk Yolunda: Bizimkisi Bir Ah Hikayesi” filminin galası gerçekleşti.

“Aşk Yolunda” Filminin Galası Yapıldı

“Dilberay” filminin yapımcılarından Aytaç Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, Şahin Irmak, Çiğdem Batur ve Bora Cengiz’in başrolleri paylaştığı “AŞK YOLUNDA” filminin galası, sanat ve iş dünyasından isimlerin katılımıyla Malatya Park AVM’de yapıldı. 19 Kasım’dan itibaren tüm Türkiye’de vizyona giren filmin bu özel gecesi, pandemi şartlarına uygun olarak düzenlendi.

Malatya’da çekilen ve 19 Kasım’da vizyona giren Film, şanssız Bade’nin (Çiğdem Batur) evlenme teklifi alacağı sırada Arda’dan (Bora Cengiz) ayrılmasıyla başlıyor. Ve sonrasında Yusuf (Şahin Irmak) ile eğlenceli yolculuğu anlatıyor.

"O yüzük bu parmağa girecek" mottosuyla yola çıkan, Ahmet Kapucu’nun yönettiği, Seçil Çömlekçi’nin “Bizimkisi Bir Ah Hikayesi” başlıklı kitabından senaryolaştırdığı filmin müzikleri Toygun Uğur Tosunoğlu tarafından yapıldı.

CGV Mars Dağıtım aracılığıyla izleyicilerle buluşan filmde Şahin Irmak, Çiğdem Batur ve Bora Cengiz’e; Asuman Dabak, Bengi İdil Uras, Belinay Köle, Alev Oraloğlu, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Yağız Bankoğlu, Ayhan Taş, Kaan Güvenilir ve Çetin Altay gibi birbirinden değerli oyuncular eşlik ediyor.

ÇINAR;” SANATSAL FAALİYETLERE DEĞER VERİYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesi’nin daveti ile Malatya’ya gelen ekibin kendilerini kırmadığını ve bu filmin çekimin sağlandığını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar; ”Yeşilyurt’umuza son dönemde kazandırmış olduğumuz kültürel ve sosyal faaliyetlerin özellikle gastronomi ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde şehrimize kazandırmış olduğumuz müzelerin tanıtımı açısından şehrimizin marka değerinin artırılması açısından gerçekten değer ve önem verdiğimiz güzel bir çalışmanın inşallah neticesine ulaşmış olacağız. Geçtiğimiz yıl Yeşilyurt’umuzda çekilen çok dizi vardı, filim vardı. Klipler vardı. Bunlardan en önemlilerden birinin gösterimini burada izlemiş olacağız. Özellikle de Yeşilyurt’ta çekilen, ilçemizin tarihini, kültürünü, coğrafyasını ve gastronomisini, Yeşilyurt’un geleneğini anlatan ve Yeşilyurt’taki birçok görselin filimde ön planda olduğu güzel bir film izleyeceğiz. Bundan sonra inşallah Yeşilyurt’ta çekilmiş olan filmlerimizin de hem Malatya’mız da hem de uluslararası arenada tanıtılması ile gösterime girmesiyle birlikte artık Yeşilyurt’un marka değeri uluslararası arenada da farklı platformlarda da tanıtılmış olacak. Bu nedenle çok önemsiyoruz ve değer eriyoruz.” dedi.

>> Ebubekir Atilla