Spor
Giriş Tarihi : 30-07-2021 19:20   Güncelleme : 30-07-2021 19:20

Asist Yıldızı: Karim Hafez

Yeni Malatyaspor ’un, 2019-20'nin devre arasında Kasımpaşa'dan kiraladığı ve sezon başında Mısır kulübü Wadi Degla 'dan bonservisini aldığı Karim Hafez, ne kadar doğru bir transfer olduğunu kanıtladı. Üstün bir performans ortaya koyan mısırlı sol bek, Süper Lig'de 9 asist ile en fazla asist yapan iki savunma oyuncusundan biri oldu.

Asist Yıldızı: Karim Hafez

Karim Hafez, savunmadaki başarısının yanı sıra, hücum yönüyle de dikkati çekiyor. 2020-2021 sezonunda 31 maça ilk 11'de başlayan ve 33 karşılaşmada görev alan Mısırlı sol bek, 2 bin 845 dakika sahada kaldı. 7 sarı kart ve 1 kırmızı kart gördü. Gol atamadı; ancak 9 asistlik katkıda bulundu.

Yeni Malatyaspor Dergisine konuşan Mısırlı oyuncu, transfer süreci ile ilgili,” Malatya'ya gelmeden önce hiçbir araştırma yapmadım. Sebebini söyleyeyim. Malatya'nın isminden de çok güzel olduğu belli. Bundan dolayı direkt “Evet" dedim. Başkanımız bana bir teklif göndermişti. Bunun üzerine hemen kabul ettim. Zaten arkadaşlarım da buradaydı. Malatya'nın takımını da şehrini de insanlarını da çok seviyorum. Bana sosyal medyadan ulaşan taraftarlara cevap vermeye çalışıyorum. Özellikle forma isteyenler oluyor. Herkese verebilecek imkânı bulamasak da bazen elimden geldiği kadar taleplerine koşuyorum. Takımın başına yeni bir hoca geldi. Bize kompakt bir oyun uygulatıyor. Daha iyi olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla