Sağlık
Giriş Tarihi : 13-02-2021 20:50   Güncelleme : 15-02-2021 12:54

Aşı Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Battalgazi İlçe Sağlık Müdürlüğünde, İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Recep Bentli ile birlikte Covid 19 Aşısını yaptıran Malatya Valisi Aydın Baruş aşılama sonrası yaptığı açıklama il tüm vatandaşları sırası geldiğinde aşı olmaya davet etti.

Aşı Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Aşı sonrası vatandaşlara da seslenen Vali Aydın Baruş, burada yaptığı değerlendirmede şu ifadleri kullandı. “Şu an aşımızı olduk. Normal aşı nasıl yapılıyorsa aynı şekilde aşımız yapıldı. Tedbirden 10-15 dakika burada kalacağız herhangi bir şey reaksiyon geçip geçmediği gözlemlenecek. Tüm sağlık görevlilerini salgının başından beri vatandaşımızın yanında yer alıyorlar. Şu anda da sağlık görevlilerimiz aşılama çalışmalarında da canla başla çalışıyorlar. Ellerine sağlık. Allah yardımcıları olsun hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Sağlık görevlilerimiz bu salgın süresince gerçekten büyük bir kahramanlık örneği gösterdiler. Bundan sonra da aşılama süresince de hep vatandaşlarımızla birlikte olacaklar.  Vatandaşlarımız www.mhrs.gov.tr adresinden veya 182 merkezi randevu sistemi üzerinden vatandaşlarımızı randevularını alacaklar. Bundan sonraki süreçte sağlık bakanlığımızın açıklamalarını takip etsinler. Şu anda salgına karşı en etkili yöntem aşı olmak. Onun için hem kendi sağlığımız için, hem çevremizdeki arkadaşlarımız, Akrabalarımız, dostlarımız için hem de tüm toplumumuzun sağlığını için bu aşıyı yaptırmamız lazım. Vatandaşlarımıza buradan ihmal etmeden aşılamalarını yaptırmaya davet ediyoruz. Herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum. İnşallah bu salgını aşılama sayesinde kısa sürede yeneriz. Yaşamımızda da rahat koşullara kavuşuruz diye ümit ediyoruz.”

Battalgazi İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapılan aşılamada, İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Recep Bentli, İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr. Muhammed Yalçın ile şube müdürleri ve sağlık çalışanları hazır bulundu. 

A.Vahap Kaygusuz