Malatya
Giriş Tarihi : 07-10-2021 17:34   Güncelleme : 07-10-2021 17:50

“Aşı Ol” Hediyeleri Teslim Edildi

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonunda Malatya’da ödüllü 'Aşını ol' kampanyası sona erdi, çekiliş sonucu ödül almaya hak kazananlar hediyelerini Vali aydın Baruş ’un elinden aldı.

“Aşı Ol” Hediyeleri Teslim Edildi

İl Sağlık Müdürlüğünde dün öğlen saatlerinde düzenlenen etkinlik ile 432 talihli vatandaşa Tablet, Motaş Kartı ve Yeni Malatyaspor Forması hediyeleri takdim edildi. Vali Aydın Baruş ve Sağlık İl Müdürü Recep Bentli ’nin katıldığı törende talihliler hediyelerini Vali Baruş ’tan aldı.

Coronavirus (Covid-19) vaka sayılarının arttığı Malatya’da, ödüllü ‘Aşını ol’ kampanyasıyla aşı olma oranın yükseltilmesi hedefleniyordu. 16-19 Ağustos tarihleri arasında birinci doz, 19 Eylül 2021'e kadar 2’nci doz aşısını yaptıran 17-44 yaş aralığındaki kişiler çekilişle belirlendi ve 44 tablet, 144 MOTAŞ kartı ile 244 Yeni Malatyaspor forması verildi.

VALİ BARUŞ’TAN 2.DOZ ÇAĞRISI

Program öncesi Basın mensupları ile bir araya gelen Vali Aydın Baruş, Malatya’da 2.doz aşısını vurdurmayan 30 bin kişinin olduğunu belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu. İlk doz aşının pek bir koruyuculuğunun olmadığını vurgulayan Vali Baruş,” Daha önce 16 – 19 Ağustos tarihleri arasında uyguladığımız “Aşını Ol” kampanyası çerçevesinde aşılarını olarak topluma örnek oluşturan 17 – 44 yaş arasındaki vatandaşlarımız arasında yapılan kura çekimi sonucunda; Valiliğimiz, Malatya Büyükşehir Belediyemiz ve Sağlık Müdürlüğümüz iş birliğinde gerçekleştirilen kampanya kapsamında hayırseverlerin desteği ile alınan hediyelerden bazılarını takdim etmek üzere bir araya geldik. Bu aşılama kampanyası çerçevesinde 16 – 19 Ağustos tarihleri arasında birinci aşısını daha sonraki süreçte de ikinci aşısını yaptıran yaklaşık 10 bin vatandaşımız var. Bunların arasından bu kura çekimini gerçekleştirdik. Bu süreçte 15 bin kişiye aşı uygulandı birinci aşı olarak ama diğer geri kalan 5 bin kişi henüz daha ikinci aşılarını yaptırmadılar. Bu noktada önemli bir duyuruda bulunmak istiyorum: Malatya’da yaklaşık 30 bin kişi bugüne kadar birinci aşısını yaptırdı ancak birinci aşısını yaptırdıktan sonra yaklaşık 40 gün geçmesine rağmen henüz ikinci aşısını yaptırmayan 30 bin kişi var. Bu 30 bin kişiye de çağrıda bulunmak istiyorum. Aşının etkili olması için ikinci aşıların mutlaka yaptırılması gerekiyor. Birinci aşının koruyuculuğu az o nedenle vatandaşlarımızın ikinci aşılarını bir an önce yaptırmaları gerekiyor, hastalıktan korunmak için.” dedi.

Ebubekir Atilla