Spor
Giriş Tarihi : 20-09-2013 18:22   Güncelleme : 20-09-2013 18:22

ARNIS KALI ESCRIMA HAKEMLIK VE ANTRENÖRLÜK SEMINERI YAPILDI

Türkiye Arnis Kali Escrima Federasyonu tarafindan düzenlenen 1. Antrenörlük ve Hakemlik semineri Mersin’de yapildi. Seminere Malatya dan 9 sporcu katildi.

ARNIS KALI ESCRIMA HAKEMLIK VE ANTRENÖRLÜK SEMINERI YAPILDI
 

Türkiye Arnis Kali Escrima Federasyonu tarafindan düzenlenen 1. Antrenörlük ve Hakemlik semineri Mersin’de yapildi. Seminere Malatya dan 9 sporcu katildi.

Seminere Malatya’dan Mustafa Esentürk, Ramazan Akcadag, Tuncay Özdemir, Davut Yildiz, Murat Turmus, Kadir Devecel, Berkay Güc, Hakan Çevrim, Atilla Güllü adli sporcular katildi.

Seminer hakkinda bilgi veren, Türkiye Arnis Kali Escrima Federasyonu Onursal Baskani Mustafa Günaydin, yeni kurulan federasyonun, 1. Hakemlik ve antrenörlük seminerini  Mersin Enerji Otelde gerçeklestirdiklerini belirterek , “Seminerimize Türkiye’nin degisik illerinde Escrimacilar katildi. En fazla katilim 9 Escrimaciyla Malatya oldu. Dokuz arkadasimizda hem hakemlik hem antrenörlük seminerini basariyla bitirerek belgelerini aldilar. Seminerde ayrica il temsilcileriyle toplanti yapilarak Türkiye de uygulanacak müsabaka kurallariyla ilgili bilgi verildi. Allah nasip ederse 2014 yilinda Önce Türkiye de turnuvalar düzenlenecek. Burada basari gösteren escrimacilar yurt disindaki turnuvalara götürecegiz” dedi.

      Arnis Kali Escrima Federasyonu Onursal Baskani Mustafa GÜNAYDIN, Fransa Paris te dünyanin en büyük Inayan  Escrima üstadlarinin toplandigini, Egitim seminer ve kampina ilk defa bir Türk hoca olarak kendisinin davet edildigini belirterek,  Parais’e giderek, egitimin yani sira, Türkiye’nin tanitimi içinde iyi bir imkan oldugunu  ve  bu seminerdeki çalismalarindan dolayi 2014 yilinin nisan ayinda  Amerika da yapilacak olan Escrima seminerine de davet edildigini bildirdi.

     Arnis Kali Escrima Federsyonu Onursal  Baskani Mustafa Günaydin.  ESCRIMA sporunun sistemli olarak 1994 yillarinda ilk olarak Malatya da baslattiklarini ve suan dalga dalga Türkiyeye yayildigini  müsabakalar düzenlenecegini, özellikle Polis, güvenlik görevlileri, ve kendini sokakta her türlü tehlikeye karsi korumak için de ideal bir spor oldugunu ve her yastaki insanlarin bu sporu rahatlikla yapabileceklerini söyledi